Menu Region

Waszyngton: Pomnik ofiar ataków terrorystycznych z 11...

Waszyngton: Pomnik ofiar ataków terrorystycznych z 11 września otwarty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Waszyngtonie otwarto pierwszy w Stanach duży pomnik ofiar ataków terrorystycznych z 11 września. Uroczystości obchodów 7. rocznicy zamachów odbyły się też w Nowym Jorku i Pensylwanii.
Uroczystego otwarcia pomnika ofiar zamachu na Pentagon dokonał George Bush. W krótkim przemówieniu amerykański prezydent oddał hołd tym, którzy zginęli w zamachach. Powtórzył tezę, że dzięki wojnie z terroryzmem prowadzonej poza granicami Stanów, Ameryka jest bezpieczniejsza. "Nie było kolejnego ataku na naszej ziemi od 2557 dni" - przypomniał prezydent.

Otwarty w Waszyngtonie pomnik to park w którym ustawiono 184 stalowo-betonowe ławki z wygrawerowanymi nazwiskami 125 osób, które zginęły w budynku Pentagonu i 59 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu American Airlines.


Główne obchody rocznicy zamachów z 11 września odbyły się w Nowym Jorku. Ceremonia miała identyczny przebieg jak w latach ubiegłych. Tym razem nazwiska ofiar odczytali członkowie ich rodzin oraz uczniowie z ponad 90 krajów, których obywatele zginęli w World Trade Center. Po południu czasu lokalnego hołd ofiarom zamachów oddadzą wspólnie kandydaci w wyborach prezydenckich Barack Obama i John McCain. Otwarcie stałego pomnika ataków terrorystycznych na Nowy Jork planowane jest na rok 2011 czyli w 10. rocznicę zamachów z 11 września.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się