Menu Region

Personel domu opieki w Radości przyznał się do maltretowania...

Personel domu opieki w Radości przyznał się do maltretowania pensjonariuszy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wyrokiem w zawieszeniu zakończył się proces dwóch z pięciu osób, oskarżonych o znęcanie się nad pensjonariuszami domu opieki w Radości.
Sprawa pozostałych trzech osób została wyłączona do odrębnego postępowania. Cała piątka przyznała się do winy i wyraziła gotowość poddania się karze, zaproponowała kary więzienia w zawieszeniu i zadośćuczynienie. Pełnomocnicy pokrzywdzonych przystali na propozycje oskarżonych Rafała Z. i Kaspra J. Nie zgodzili się jednak na wysokości zadośćuczynień, proponowanych przez kierowniczkę domu opieki Katarzynę Z. i dwie opiekunki: Sławomirę P. i Annę G. Dlatego ich proces będzie kontynuowany po wyłączeniu do odrębnego postępowania.

Wszystkim postawiono zarzut z znęcania się nad podopiecznymi. Jak ustalili śledczy brutalne ekscesy z udziałem personelu placówki mogły trwać od 2004 roku, czyli od chwili założenia zakładu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się