Menu Region

Wolne Związki Zawodowe w obronie Anny Walentynowicz

Wolne Związki Zawodowe w obronie Anny Walentynowicz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Działacze Wolnych Związków Zawodowych protestują przeciwko wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat Anny Walentynowicz. Były prezydent miał nazwać Walentynowicz starszą panią, która służyła bezpiece na podrzuconych materiałach.
Działacze WZZ-tów podpisani pod oświadczeniem zwracają uwagę na - jak to określili - kryształową biografię byłej działaczki opozycyjnej. Ich zdaniem Anna Walentynowicz najlepiej uosabia idee "Solidarności". Działacze przypomnieli, że w okresie PRL mimo, że miała niewiele dzieliła się z innymi, w tym również z Lechem Wałęsą. Anna Walentynowicz zasługuje na najwyższy szacunek każdego Polaka - czytamy w oświadczeniu.

Działacze Wolnych Związków Zawodowych domagają się więc od Lecha Wałęsy natychmiastowego wycofania zniesławiających słów wobec Anny Walentynowicz oraz przeprosin na forum publicznym.
Pod oświadczeniem podpisali się między inymi Andrzej Runowski, Jan Karandziej, Andrzej Bilc, Lech Zborowski, Piotr Maliszewski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się