Menu Region

Francuzi lubią papieża, choć uznają go za konserwatystę

Francuzi lubią papieża, choć uznają go za konserwatystę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Większość Francuzów odnosi się pozytywnie do papieża Benedykta XVI. W przeddzień jego przyjazdu do Francji ukazał się sondaż poświęcony stosunkowi Francuzów do papieża i do Kościoła katolickiego.
Według ankiety instytutu sondażowego CSA opublikowanej przez dziennik "Le Parisien", opinia 53 procent Francuzów odnośnie Benedykta XVI jest "dobra" lub "raczej dobra".

Jedna czwarta osób odpowiadających na sondaż odnosi się do papieża niechętnie. Przy tym 7 procent Francuzów wyraziło "bardzo złą" opinię na jego temat. Aż trzy czwarte odpowiadających uważa Benedykta XVI za "konserwatystę".

Papież spędzi 4 dni we Francji. W piątek spotka się z prezydentem Sarkozym w Pałacu Elizejskim. Następnie będzie przemawiał do ludzi kultury w Kolegium Bernardynów i odprawi nieszpory w katedrze Notre-Dame. W sobotę, Ojciec Święty będzie celebrował mszę na wielkim placu przed Pałacem Inwalidów. Tego samego dnia Benedykt XVI uda się do położonego u stóp Pirenejów sanktuarium maryjnego w Lourdes.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się