Menu Region

Zakończyło się spotkanie Sikorski-Ławrow

Zakończyło się spotkanie Sikorski-Ławrow

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zakończyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że rozmowy przebiegły pomyślnie i w dobrej atmosferze. Zastrzegł jednak, że obie strony nie we wszystkim się zgadzają.
Rosyjski dyplomata powiedział, że rozmowy z ministrem Sikorskim odbyły się w kontekście porozumień, zawartych przez premiera Tuska w Moskwie w czasie jego niedawnej wizyty. Dodał, że poruszono między innymi kwestie bezpieczeństwa, którymi zajmuje się rada NATO-Rosja, oraz współpracę historyków z obu krajów.

Ławrow podkreślił, że Rosja nie zmieniła stanowiska w sprawie umieszczenia w Europie elementów trzeciego rejonu pozycyjnego Stanów Zjednoczonych, jak Rosja określa tarczę antyrakietową. Rosyjski dyplomata zaznaczył, że Moskwa nie dostrzega zagrożeń, ale nie może ignorować faktu, że w Europie instalowana jest integralna część systemu militarnego Stanów Zjednoczonych. Był on przez lata regulowany przez umowy pomiędzy Moskwy z Waszyngtonem, wypowiedziane już dawno przez Amerykanów.

Ławrow mówił, że obecnie Stany Zjednoczone próbują instalować elementy tarczy w różnych częściach globu, a nawet w kosmosie, przeciwko czemu protestują różne kraje, w tym państwa UE.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się