Menu Region

Darmowe korepetycje w internecie pomogą zdać maturę z...

Darmowe korepetycje w internecie pomogą zdać maturę z matematyki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maria Zawała

1Komentarz Prześlij Drukuj
Bezbłędnie, bezpłatnie i bez niczyjej pomocy. Takie są zasady działania internetowego systemu do rozwiązywania matematycznych zadań, wymyślonego przez dr. inż. Piotra Jurgasia, wykładowcę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Bytomiu i Grzegorza Gałuszkę, studenta Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
System dostępny jest pod adresem www.poolicz.pl. Wczoraj odbyła się premiera najnowszej, trzeciej już wersji tego kalkulatora, który jako jedyny za darmo krok po kroku rozwiązuje zadania matematyczne. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Animowane przyciski, intuicyjna obsługa, filmy instruktażowe w internecie, podgląd i wprowadzanie zadania w jego naturalnym zapisie (wygląda jak w książce), kopiowanie fragmentów obliczeń, zapisywanie i możliwość wymieniania się zadaniami ze znajomymi, którzy pomogą nam w najtrudniejszych przypadkach - to tylko niektóre z dostępnych od dziś nowych funkcji.


- Za rok matematyka będzie obowiązkowa na maturze. Bardzo dobrze, bo już teraz w kraju brakuje inżynierów. Chcemy pomóc tym wszystkim uczniom, którzy mają z tym przedmiotem kłopoty. Nasze oprogramowanie to taki osobisty internetowy korepetytor - mówi Grzegorz Gałuszka. Każdy uczeń może teraz w internecie szybko policzyć wszelkie równania i nierówności, logarytmy, pochodne, narysować wykresy funkcji kwadratowych i trygonometrycznych. - Zwykły kalkulator podaje tylko wynik, nasz prowadzi ucznia do wyniku krok po kroku - dodaje.

Na świecie są systemy obliczeniowe bazujące na autorskich algorytmach, jednak ze względu na ich wysoki koszt korzystają z nich głównie inżynierowie. Uczniów na takie narzędzia nie stać. Korzystanie z Poolicz.pl jest dostępne dla każdego, bo nic nie kosztuje.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Fizyka

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

witam

odpowiedzi (0)

skomentuj