Menu Region

Dziś rosyjski sąd rozpatrzy odwołanie w sprawie katyńskiej

Dziś rosyjski sąd rozpatrzy odwołanie w sprawie katyńskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Sądzie Miejskim Moskwy odbędzie się dziś proces w sprawie katyńskiej. Sąd rozpatrzy odwołanie rosyjskiej organizacji społecznej "Memoriał" na decyzję Sądu Rejonowego Moskwy.
W czerwcu Sąd Rejonowy Moskwy odrzucił wniosek Stowarzyszenia "Memoriał" dotyczący decyzji Głównej Prokuratury Wojskowej o utajnieniu postępowania w sprawie zamknięcia śledztwa katyńskiego. Stowarzyszenie domaga się odtajnienia tego postępowania, które pozwoliłoby w szerszym stopniu poznać okoliczności stalinowskiej zbrodni.

Pod koniec września w Okręgowym Sądzie Wojskowym w Moskwie odbędzie się jeszcze jeden proces katyński. Dotyczy on skargi krewnych ofiar zbrodni katyńskiej na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej, która odmawia zrehabilitowania pomordowanych.

Rosyjska organizacja społeczna "Memoriał" od lat walczy o poznanie całej prawdy o mordzie polskich oficerów przez NKWD w Katyniu w 1940 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się