Menu Region

Policja w policji sprawdzi, czy pałowano kibiców

Policja w policji sprawdzi, czy pałowano kibiców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Krajewski

4Komentarze Prześlij Drukuj
Biuro Spraw Wewnętrznych, czyli policja w policji, rozpoczęło kontrolę w sprawie nadużycia władzy.
Kontrola dotyczy funkcjonariuszy, którzy w ubiegłym tygodniu zatrzymali 752 kibiców Legii idących na mecz z Polonią Warszawa. O zarzutach Legionistów wobec policji pierwsza napisała "Polska".
Policjanci z BSW pracują nad poważniejszymi zarzutami. Komenda Główna Policji nie informuje o szczegółach. Grażyna Puchalska z biura prasowego KGP potwierdza jednak, że BSW prowadzi sprawę.


Jak ujawniliśmy, we wtorek funkcjonariusze mieli bić zatrzymanych, znęcać się nad nimi zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Fani Legii opowiadali nam, że byli zmuszani do przyznania się do winy m.in. biciem kluczami po jądrach. Musieli nago robić pompki i przysiady.

Dlatego Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa postanowiło złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policjantów. Pismo miało zostać wysłane wczoraj, ale zgłosiło tak wielu poszkodowanych, że termin przesunięto na poniedziałek. - Nie byliśmy w stanie przyjrzeć się wszystkim sprawom. Dyżur prawnika będzie trwał do piątku - zapowiada Wojciech Wiśniewski z SKLW.

Wczoraj zgłosiło się ponad stu kibiców. Po przestudiowaniu kilkudziesięciu spraw prawnik Andrzej Pleszkun, prywatnie kibic Lecha Poznań, który pomaga zatrzymanym, ma nadzieję na wygraną z policją.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

przeciętny obywatel-u ....

+6 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ciocia D (gość)  •

za darmo to w tym kraju nawet "po ryju" nie można dostac....nie piernicz głoopot.....


odpowiedzi (0)

skomentuj

do "toma" i jemu podobnych

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przeciętny obywatel (gość)  •

A ja ci "tom" życzę aby kiedyś gdy będziesz szedł do kina został zwinięty przez tzw policję z ulicy ponieważ chwilę wcześniej ktoś okradł kasę biletową w kinie. Aby ci przedstwiono zarzuty i bijąc cię zmuszano do przyznania się do winy chociaż przestępstwa nie popełniłeś. Ja wtedy napiszę na forum że powinni cię złodzieju prać ile wlezie bo okradłeś kino. Jak się będziesz czuł?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Policja będzie sprawdzać czy policja popełniła przestępstwo. Absurd!

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przeciętny obywatel (gość)  •

Policja będzie sprawdzać czy policja popełniła przestępstwo. Absurd! Już mogę się założyć jaki będzie wynik postępowania. Jedyna nadzieja w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W Polsce sądzi się badytów-milicjantów, którzy popełniali przestępstwa 30 lat temu. A kiedy zaczniemy sądzić bandytów zatrudnionych w policji? To że ktoś jest policjantem nie uprawnia go do łamania prawa i nie może być bezkarnym. Wręcz przeciwnie, policjanci powinni być przykładem praworządności i do tego powinniśmy dążyć.

Prawdziwi policjanci sami powinni zadbać o to aby ze swoich szeregów wyplewić szumowiny łamiące prawo. To jest w interesie porządnych policjantów jeśli chcą aby społeczeństwo ich szanowało. Mam nadzieję że w policji są prawdziwi, porządni policjanci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

odczepić się od...

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tom (gość)  •

policji... co to za idiota który broni przepisem bandyty a nie ludzi którzy służą państwu i to jeszcze za tak marne pieniądze !!! tych bandytów powinni spałować na maxa a później kazac im drogi budowac to może by im troche tej energii uszło !!! zycze temu idiocie aby go kiedyś tacy właśnie bandyci napadli i wtedy odczuje na własnej skórze skutki swojej "mądrej" decyzji... chwała wam panowie z policji !!! obywatel który głosuje !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj