Menu Region

Coraz łatwiej można wypłacić gotówkę

Coraz łatwiej można wypłacić gotówkę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Beata Tomaszkiewicz

Prześlij Drukuj
Lawinowo wzrasta liczba punktów, w których właściciele kart mogą wypłacać gotówkę.
Wszystko dzięki rozwojowi usługi cash back. W ten sposób określa się możliwość wypłat np. w sklepach podczas codziennych zakupów. Liczba punktów cash back niemal dogoniła już liczbę bankomatów. Jest ich obecnie ponad 10 tys., gdy ATM-ów 12 tys.

Dynamiczny rozwój (usługa weszła do Polski dwa lata temu) cash back zawdzięcza przede wszystkim sieciowym sklepom i punktom handlowo-usługowym m.in. Empikowi, Realowi, Bomi, Big Starowi, cukierniom Grycan, stacjom BP. W tym miesiącu cash back zakończyła wdrażać Żabka. Obecnie we wszystkich jej 1,8 tys. sklepów na terenie całego kraju klienci mogą nie tylko robić zakupy, ale i dokonywać drobnych wypłat.


Także kolejne banki umożliwiają posiadaczom debetowych kart Visa i MasterCard korzystanie z usługi. Do niedawna była ona dostępna dla klientów PKO BP, mBanku, MultiBanku, ING BSK, Banku Polskiej Spółdzielczości i zrzeszonych z nim banków spółdzielczych, Citi Handlowego. Lukas Banku i Volkswagen Banku. Ostatnio korzystanie z wypłat w sklepach umożliwiły swoim klientom BZ WBK, SKOK oraz BPH.

Nadal jest jednak kilka dużych banków detalicznych, które nie rozszerzyły o cash back dostępu do gotówki. Są to np. Pekao SA, Millennium i Kredyt Bank. A to dosyć istotne, bo w Polsce nadal ok. 80 proc. transakcji kartami stanowią nie płatności, ale wypłaty gotówki.

Korzystanie z usługi cash back jest niezwykle proste. Wystarczy przy dokonywaniu płatności kartą debetową w sklepie czy punkcie usługowym poprosić obsługę o możliwość skorzystania z wypłaty. Wówczas najpierw z karty zostaje potrącona kwota za zakupy, a później za wypłatę.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się