Menu Region

Głos oświecony i ciemnogród

Głos oświecony i ciemnogród

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Mazur publicysta TVN

Prześlij Drukuj
Jadę samochodem, słucham radia i mam ochotę wyjść. Z siebie albo chociaż z samochodu. Ale wyjść się nie da - jadę więc dalej i słucham tego radia w jakimś masochistycznym pociągu intelektualnym.
Dyskusja dotyczy przerażającej historii dziewczyny przez sześć lat więzionej i gwałconej przez własnego ojca - tak, tej, którą od poniedziałku żyją wszystkie media, a właściwie chyba cała Polska. A nawet Europa, bo w zagranicznych mediach termin "polski Fritzl" stał się już powszechny.
Zboczeńcy to ludzie chorzy, więc warto zastosować u nich terapię szokową
We wtorek premier Donald Tusk na transmitowanej na żywo konferencji miał czelność powiedzieć - zacytuję fragment: "nie sądzę, żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, jak te przypadki, można zastosować termin "człowiek". W związku z tym nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego rodzaju zdarzeń". Jak on mógł - oburzają się w radiu publicyści.

To przecież absolutnie niedopuszczalne, aby przed wyrokiem sądu szef rządu pozwalał sobie na podobne wypowiedzi! Skandal! - I jeszcze ten barbarzyński pomysł - dorzuca drugi publicysta - barbarzyński pomysł jakiejś kastracji! I to chemicznej! Łamanie praw człowieka! - grzmią święcie oburzeni.

Biorę głośniej, bo chyba się przesłyszałem. Ta dyskusja zaczyna mnie nawet wciągać. W sumie zgadzam się. Pomysł podawania leków hamujących popęd płciowy pedofilów recydywistów (bo to o nich przecież chodzi w rządowym projekcie) to absolutnie niedopuszczalne łamanie praw człowieka. Łamanie całkiem naturalnego prawa do pociągu seksualnego do dzieci, a zwłaszcza dzieci własnych. Co w tym dziwnego? Każdy - w ramach swoich praw - może i powinien robić to, co uważa za słuszne, i nikt nie powinien mieć prawa do hamowania jego chuci.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się