Menu Region

Zmiany w podatkach, szybsze wypłacanie zwrotu podatku

Zmiany w podatkach, szybsze wypłacanie zwrotu podatku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Komisja Finansów Publicznych zatwierdziła szereg zmian w podatkach. Zmieni się definicja małego podatnika. Dużo szybciej dostaniemy zwrot podatku. Komisja planuje też podwyższenie progu obowiązującego do płacenia VAT.
Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski mówił, że propozycje zakładają między innymi zmianę definicji małego podatnika i skrócenie okresu, w którym powinien nastąpić zwrot podatku VAT, ze 180 do 60 dni. Teraz propozycjami zajmie się Sejm.

Komisja Finansów Publicznych wydała też dezyderat dotyczący sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Na podstawie tego dokumentu rząd wystąpi do Komisji Europejskiej o zmianę zwolnienia podmiotowego.
Chodzi o podniesienie progu, od którego podatnik musi płacić VAT. Obecnie jest to 10 tysięcy euro, a komisja chce zwiększyć limit do 30 tysięcy. Zbigniew Chlebowski mówił, że zgodę na takie rozwiązanie muszą wydać wszystkie państwa członkowskie. Dodał jednocześnie, że taka operacja powiodła się ostatnio Włochom.

Poseł Andrzej Orzechowski z Platformy wyliczał zmiany, które ułatwią życie podatnikom. Jest wśród nich wyeliminowanie kaucji gwarancyjnej w wysokości 250 tysięcy złotych, wprowadzenie możliwości deklaracji kwartalnych dla wszystkich podatników, a nie tylko dla najmniejszych jak to jest obecnie, czy likwidacja 30 procentowej sankcji VAT.
Zbigniew Chlebowski podkreślił, że klubowi PO zależy na tym, by do końca października znowelizowana ustawa podatkowa trafiła na biurko prezydenta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

błyskawiczne wsparcie dla OPP

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Nie działam jako wolontariusz, ale jeśli mam okazję to oddaję swój 1% na rzecz Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Uważam, że to błyskawiczne wsparcie może pomóc jakiemuś dziecku wrócić do zdrowia. Jeśli tobie nie jest obojętny los małych, chorych ludzi wejdź na pomocdzieciom.eu i dowiedz się jak możesz oddać swój 1% na ich leczenie.

odpowiedzi (0)

skomentuj