Menu Region

Coraz boleśniejsze skutki wojny z Gruzją dla gospodarki...

Coraz boleśniejsze skutki wojny z Gruzją dla gospodarki Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Londyński dziennik ekonomiczny "Financial Times" zauważa coraz wyraźniejsze oznaki problemów finansowych w Rosji. Dziennik uważa, że przyczyną kryzysu jest wojna w Gruzji. Banki - w tym państwowe - ogłaszają aukcje kredytowe, gdyż chętnych do pożyczek jest o wiele więcej niż pieniędzy do rozdziału, co hamuje prace firm.
Według "Financial Timesa" brak kredytów zmusza deweloperów budowlanych do przerywania już realizowanych projektów. Jeden z moskiewskich bankierów powiedzial gazecie, że Rosja opływa w gotówkę, ale system bankowy nie potrafi jej skutecznie rozprowadzać.

Jednak ważniejszym powodem - jak twierdzą eksperci - jest spadek zaufania do inwestowania w Rosji. Podkreślają, że odpływ inwestycji zachodnich związany jest bezpośrednio z wojną w Gruzji. Analitycy szacują odpływ tego kapitału nawet na 20 miliardów dolarów.

Spadła też dramatycznie wartość moskiewskiego indeksu giełdowego - tylko wczoraj o 7,5 procent. Rosyjscy oligarchowie sprzedają akcje, aby odzyskać płynność gotówkową. Spadek zaufania do inwestycji w Rosji zauważalny jest już od wiosny. Wartość akcji na giełdzie moskiewskiej spadła od maja aż o 40 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się