Menu Region

Komisja Europejska wierzy w polską gospodarkę

Komisja Europejska wierzy w polską gospodarkę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisja Europejska podtrzymała pozytywne przewidywania dotyczące rozwoju polskiej gospodarki mimo słabszych wyników w całej Unii. Z jesiennych prognoz wynika, że wzrost gospodarczy w naszym kraju wyniesie 5,4% produktu krajowego brutto. Oznacza to wzrost o 0,1 punktu procentowego w porównaniu z prognozami, które Komisja opublikowała pod koniec kwietnia.
Popyt wewnętrzny, wzrost inswestycji, oraz poprawa na rynku pracy - to czynniki, które według unijnych ekspertów wpływają na dobre wyniki gospodarcze w naszym kraju. Wzrost polskiej gospodarki jest mocny, mimo pogorszenia warunków zewnętrznych - stwierdza Komisja, która prognozuje słabsze wyniki gospodarcze dla całej Unii Europejskiej. Prognozy jesiennne przewidują bowiem spowolnienie wzrostu we Wspólnocie w związku z zawirowaniami na rynkach finansowych, oraz wysokimi cenami surowców. Bruksela nie wyklucza w przyszłości spowolnienia także i w Polsce w związku ze spadkiem eksportu i wysokim kursem złotego.

Komisja przewiduje też wyższą inflację w krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Z danych unijnych ekspertów wynika, że w naszym kraju wzrośnie ona do poziomu 4,5%, a wpływ na taką sytuację będą miały podwżyki płac, oraz wzrost cen energrii i gazu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się