Menu Region

Ruszył Salon Maturzystów

Ruszył Salon Maturzystów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Harpula

Prześlij Drukuj
Blisko 200 tys. uczniów z 17 miast Polski, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do egzaminu dojrzałości, weźmie udział w zainaugurowanej w Toruniu akcji informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2008.
Dzięki niej uczniowie klas maturalnych i ich rodzice będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym i możliwościach studiowania w całym kraju.

Już pierwszego dnia Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów odwiedziło 5 tys. młodych ludzi. Brali udział w prezentacjach uczelni Torunia i Bydgoszczy oraz wykładach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku o egzaminie z polskiego, matematyki oraz języków obcych.


W czasie inauguracji Salonu nastąpiło także uroczyste "odpalenie" nowego portalu maturzystów Perspektywy.pl. Pierwszego kliknięcia dokonała minister edukacji Katarzyna Hall. Perspektywy.pl to największa baza danych na temat matury, kierunków studiów, uczelni, zawodów i nauki języków obcych w Polsce.

Zawiera prawie 10 tys. propozycji studiów i rozbudowany serwis poradniczy. - Nigdy jeszcze wyszukiwanie informacji dotyczących studiów i dalszej drogi edukacyjnej nie było tak łatwe, szybkie i przyjemne - mówi Przemysław Siwiński, twórca portalu Perspektywy.pl.

W tym tygodniu uczniowie będą mogli jeszcze odwiedzić Salony w Łodzi (10-11 września), Szczecinie (11-12 września) i Warszawie (12-13 września). Szczegółowy program kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.salonmaturzystow.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się