Menu Region

Rosja wprowadzi wojska do Osetii Południowej i Abchazji?

Rosja wprowadzi wojska do Osetii Południowej i Abchazji?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Rosyjskie media piszą, że Moskwa po formalnym uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji wprowadzi do tych republik kontyngent swoich wojsk.
W każdej zbuntowanej gruzińskiej prowincji ma stacjonować po 3800 rosyjskich żołnierzy, którzy zastąpią dotychczasowy mniej liczny rosyjski kontyngent z tak zwanych sił pokojowych.

"Niezawisimaja Gazeta" podkreśla, że wczoraj Rosja oficjalnie ustanowiła stosunki dyplomatyczne z Osetią Południową i Abchazją. To jest - według gazety - poważny sygnał dla społeczności międzynarodowej, że w sprawie niepodległości tych prowincji Rosja nie zamierza iść na ustępstwa. "Zachód będzie musiał pogodzić się z nowymi realiami na Kaukazie" - dodaje "Niezawisimaja Gazeta".

Dziennik "Kommiersant" zwraca uwagę, że przed rosyjską dyplomacją stoi obecnie ważne zadanie - przekonać inne kraje do uznania niepodległości Osetii Południowej i Abchazji. Dotychczas, oprócz Rosji, niepodległość tych zbuntowanych gruzińskich prowincji uznała jedynie Nikaragua.

Nikołaj Złobin, amerykański politolog rosyjskiego pochodzenia na łamach rządowej "Rossijskoj Gazety" pisze, że uznanie przez Moskwę niepodległości Osetii Południowej i Abchazji to jedna z kwestii najbardziej drażniących Zachód. "Jeśli uznanie niezależności tych prowincji odpowiada interesom narodowym Rosji, to dlaczego ani prezydent Borys Jelcyn, ani prezydent Władimir Putin nie zrobili wcześniej tego kroku?" - pyta ekspert.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się