Menu Region

Maestro Woody Allen rusza tropami Jorge Luisa Borgesa

Maestro Woody Allen rusza tropami Jorge Luisa Borgesa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Grzegorz Niewczas

Prześlij Drukuj
Pamiętacie jeszcze opowieść o ciotce, która była tak brzydka, że ukochany pies bawił się z nią tylko wtedy, gdy przywiązywała sobie do szyi kotlety?
Jeżeli tak, gratulacje; naszym zdaniem komediowa gwiazda Woody'ego Allena (rocznik 1935) ostatnio mocno przybladła. Jednak opowiadania reżysera zebrane w tomie "Obrona szaleństwa" (premiera
20.09) w dużej części pochodzą z lat 70. XX w., kiedy humoryzujący filozof był w najlepszej formie - więc z czystym sumieniem polecamy zbiór każdemu gorliwemu wyznawcy allenizmu.

Znajdziecie tu wszystkie motywy, które przyniosły artyście zasłużone miejsce w opasłych encyklopediach. W ponad 40 literackich miniaturach autor dywaguje nie tylko o estetycznych walorach własnej ciotki, ale też o losie wielkomiejskiego inteligenta, o wiecznym cieniu zagłady i o kapryśnym Bogu.

Czyni to z tak zabójczym wdziękiem, że nie polecamy lektury w środkach masowej komunikacji. Bo prawdopodobieństwo, że współpasażerowie rozbawionego czytelnika zawezwą na pomoc pogotowie psychiatryczne, graniczy z pewnością.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się