Menu Region

Regularne rosyjskie wojsko na stałe w Abchazji i Osetii...

Regularne rosyjskie wojsko na stałe w Abchazji i Osetii Południowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosja ustanowiła stosunki dyplomatyczne z Osetią Południową i Abchazją. Od razu podpisano też umowy o współpracy oraz stacjonowaniu rosyjskich wojsk w tych zbuntowanych gruzińskich prowincjach. Oznacza to obecność regularnych wojsk pokojowych Rosji w tych prowincjach oprócz misji pokojowej z Rosji.
Minister spraw zagranicznych Rosji wymienił się odpowiednimi notami z ministrami spraw zagranicznych Osetii Południowej i Abchazji, które ustanawiają stosunki dyplomatyczne. Do obu zbuntowanych gruzińskich prowincji Moskwa wyśle niebawem ambasadorów. Kandydaci na ambasadorów zostali już wybrani, obecnie czekają na akceptację .

Szefowie resortów spraw zagranicznych Rosji, Osetii Południowej i Abchazji parafowali również projekty porozumień o przyjaźni, współpracy i pomocy wzajemnej. Według ministra Ławrowa dokumenty te będą sprzyjać pokojowi na Kaukazie. Na ich mocy Rosja rozmieści w obu prowincjach kontyngent swoich wojsk. Minister obrony Anatolij Sierdiukow uściślił, ze w każdej z tych republik będzie stacjonować po 3800 rosyjskich żołnierzy.

Rosja uznała niepodległość Osetii Południowej i Abchazji 26 sierpnia. Posunięcie rosyjskich władz skrytykował Zachód.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się