Bush: Wycofujemy tysiące żołnierzy z Iraku

  Bush: Wycofujemy tysiące żołnierzy z Iraku

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Prezydent George Bush zapowiedział wycofanie z Iraku 8 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Redukcja sił amerykańskich potrwa 5 miesięcy. Bush zapowiedział jednocześnie wzmocnienie sił NATO w Afganistanie.
  George Bush poinformował, że 3400 amerykańskich żołnierzy zostanie wycofanych z Iraku w listopadzie, kolejne 4 i pół tysiąca powróci do Stanów Zjednoczonych w lutym przyszłego roku.

  - Choć nasi wrogowie są wciąż niebezpieczni, przeszliśmy do ofensywy a siły irackie są coraz bardziej skuteczne - podkreślił Bush. Jak dodał, dzięki temu USA może realizować strategię redukcji oddziałów bojowych.


  Po zapowiedzianej przez George'a Busha redukcji, w Iraku pozostanie 140 tysięcy amerykańskich żołnierzy. - Jeśli sytuacja w Iraku nadal będzie się poprawiać możliwa jest dalsza redukcja naszych wojsk w pierwszej połowie 2009 roku - zaznaczył amerykański prezydent.

  Podziękował siłom koalicyjnym za udział w operacji irackiej. Bush wymienił 21 państw, których żołnierze polegli w Iraku, w tym Polskę. - Obywatele tych krajów ponieśli wyrzeczenia w imię wolności Iraku. Ameryka jest dumna, że mogła współdziałać z tak dzielnymi sojusznikami - podkreślił Bush. Oświadczył także, że w najbliższym czasie Stany Zjednoczone zwiększą liczebność swoich wojsk w Afganistanie. W listopadzie zostanie tam skierowany batalion Marines, a w styczniu brygada wojsk lądowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo