Menu Region

Manifestacja w Gdańsku w obronie stoczni

Manifestacja w Gdańsku w obronie stoczni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Związkowcy i pracownicy manifestowali w Gdańsku w obronie polskich stoczni. Były premier Jarosław Kaczyński zaapelował o walkę o stocznie i szacunek dla dorobku Solidarności.
Prezes PiS podkreślił, że po 1989 roku zniszczony został przemysł stoczniowy i gospodarka morska. To nie tylko wielki błąd tego czasu, to także przestępstwo przeciwko dziesiątkom tysięcy ludzi zatrudnionym w tej gałęzi przemysłu - uważa Kaczyński. Dodał, że Polska musi być krajem z rozwiniętym przemysłem morskim. Jak zaznaczył, stocznie miały ogromny wpływ nie tylko na gospodarkę, ale także na historię i rozwój naszego kraju i nie można tego zaprzepaścić.


Były premier zwrócił się do osób decydujących o dalszych losach stoczni, aby walczyły w Brukseli o te przedsiębiorstwa. Podkreślił, że niekorzystna dla stoczni decyzja Komisji Europejskiej położy się długim cieniem na stosunku milionów Polaków do Unii Europejskiej. - Mam nadzieję że przewodniczący Komisji Europejskiej mnie usłyszy. Nie podejmujcie takiej decyzji, bo podniesiecie rękę na Polaków! - zaapelował prezes PiS do władz w Brukseli. Kaczyński podkreślił, że wierzy w elastyczność Unii i liczy na mądrą decyzję opartą na zasadach wolności i solidarności.

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się także do premiera Donalda Tuska i ministra skarbu Aleksandra Grada o porzucenie polityki, jaką stosują w wobec stoczni. Zdaniem Kaczyńskiego, tragiczna sytuacja stoczni to wina rządu Tuska. - Weźcie się do pracy, ratujcie stocznie, róbcie wszystko, co można - zaapelował były premier do obecnego szefa rządu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się