Menu Region

Doktor G. oskarżony o 40 przestępstw

Doktor G. oskarżony o 40 przestępstw

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Doktor Mirosław G., znany kardiochirurg, były lekarz kliniki MSWiA, jest już formalnie oskarżony o ponad 40 przestępstw korupcyjnych. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Katarzyna Szeska, prokuratura wysłała już w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.
Mirosław G. został oskarżony o popełnienie 42 przestępstw polegających na przyjęciu korzyści majątkowych od pacjentów lub członków ich rodzin, a także o uporczywe naruszanie praw pracowniczych na szkodę personelu medycznego.

Podejrzany lekarz nie przyznaje się do stawianych zarzutów. Składając zeznania w śledztwie twierdził, że jest niewinny.

Wraz z doktorem Mirosławem G. na ławie oskarżonych zasiądą 22 inne osoby, które są oskarżone o wręczanie korzyści majątkowych lekarzowi.
Prokuratura nie podała łącznej kwoty przyjętych przez doktora G. łapówek. Wiadomo tylko, że w zakresie stawianych zarzutów były to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a także w walucie obcej.

Akt oskarżenia nie obejmuje jakichkolwiek zarzutów związanych z zabójstwem lub próbą jego popełnienia wobec któregokolwiek pacjenta, umyślnie, czy też nie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej przypomniała, że te wątki o charakterze "przestęstw medycznych" zostały w maju umorzone.

Prokuratura poinformowała jednocześnie, że w dalszym ciągu prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w sprawie podejrzenia Mirosława G. o znęcanie się nad osobą najbliższą, zmuszanie innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej oraz o kilka czynów o charakterze korupcyjnym.

Mirosław G. został zatrzymany przez CBA 12 lutego 2007 roku. W maju ubiegłego roku za zgodą Sądu Apelacyjnego opuścił areszt. Decyzja o zwolnieniu Mirosława G. została uzasadniona tym, że prokuratura nie wykazała dużego prawdopodobieństwa, iż dopuścił się on umyślnego zabójstwa pacjenta, o co podejrzewano go w chwili zatrzymania.

Doktor Mirosław G. nie wrócił do pracy w szpitalu ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się