Menu Region

Postaw sobie dom z drewna

Postaw sobie dom z drewna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Zawadzka

2Komentarze Prześlij Drukuj
Drewno wykorzystuje się nie tylko w budowie tarasów czy podłóg.
Buduje się też z niego całe domy. Atuty drewna są niezaprzeczalne - dobrze chroni dom przed uciekaniem ciepła, daje budowli swoisty klimat, jej mieszkańcom zaś- możliwość obcowania z naturalnym wyrobem.

Żeby drewno było budulcem równie trwałym jak inne materiały budowlane, musi być odpowiednio zabezpieczone i magazynowane - najlepiej w pakietach na zadaszonych regałach- wbrew pozorom to materiał dość delikatny. Aby drewno mogło pochłaniać i oddawać wilgoć, musi być odpowiednio zaimpregnowane. Tylko wtedy z powodzeniem może zostać użyte do budowy ścian konstrukcyjnych, dachów, podłóg i tarasów.

Do celów budowlanych najczęściej stosuje się drewno świerkowe, sosnowe, modrzewiowe lub dębowe. Coraz silniej wkraczają na polski rynek także drewna egzotyczne, np. bangkiraj lub massaranduba. Wykorzystuje się też, o czym rzadko się mówi, mieszanki włókien np. sosnowych z polipropylenem - materiałem o dużej trwałości.

Często z takich kompozytów wznosi się tarasy i balkony, w ten sposób zyskują one większą odporność na rozszczepienia, pęknięcia i... pojawianie się pleśni. Materiał z mieszanki drewniano-polipropylenowej wykazuje również właściwości antypoślizgowe, co ma znaczenie przede wszystkim zimą. Producenci desek kompozytowych dają na nie dziesięcioletnią gwarancję, dzięki czemu nie musimy już czynić specjalnych starań o ich zabezpieczenie.

1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

W USA domy tego typu kosztują 50% ceny domu murowanego

+10 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lech (gość)  •

Jest to metoda za droga w stosunku do domu murowanego w naszym kraju. A do tego szkoda takiego pięknego grubego bala o średnicy 20-25 cm. Rosnie takie drzewo 80-120 lat. Zwykłe marnotrawstwo i niszczenie środowiska. Mozna to samo zrobić z szkieletem stalowym. . jesli są to mielone resztki drewna to Ok. Ale to nie jest dom z drewna. Pomyłka.

odpowiedzi (0)

skomentuj

cena podobna do domu murowanego

+10 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lech (gość)  •

Nie należy mylić domu drewnianego z budową domu szkieletowego. Gdzie drewna jest niewiele reszta to płyta OBS , sklejka, styropian, wełna mineralna. Właściwie dom z patyków ogladany jako rumowisko po przejściu wiatrów nad Karaibami lub Florydą. Co prawda w Polsce tornado rozwlilo domy . Niestey nie wiadomo czy były to domy solidnie murpowane czy tylko kleione sposobem gospodarczym z niewielka domieszka cementu z okresu przed 1989r kiedy na rynku niczego nie było.

odpowiedzi (0)

skomentuj