Menu Region

Zarzuty dla prezydenta Zduńskiej Woli

Zarzuty dla prezydenta Zduńskiej Woli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dwadzieścia zarzutów, w tym przyjmowania korzyści majątkowych - postawiła sieradzka prokuratura prezydentowi Zduńskiej Woli Zenonowi Rz. Według śledczych, podejrzany przyjął łącznie około 200-stu tysięcy złotych.
Zarzuty dotyczą korupcji i przekroczenia uprawnień. Zenon Rz. miał przyjmować pieniądze od kilkunastu osób w zamian za zatrudnienie w urzędzie i miejskich spółkach. Już po załatwieniu pracy, prezydent Zduńskiej Woli w dalszym ciągu przyjmował od ludzi pieniądze, grożąc im zwolnieniem.

Przekroczenie uprawnień dotyczy wydawania poleceń władzom miejskich spółek, które miały zatrudniać wskazywane przez niego osoby. Nieprawidłowości pojawiły się także w kampanii wyborczej, bowiem Zenon Rz. gromadził pieniądze poza rachunkiem bankowym.

Do tych wszystkich ustaleń doprowadziły śledczych między innymi nagrania z gabinetu prezydenta. Ich autentyczność została potwierdzona przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

Prokuratura zamierza wystąpić o areszt dla prezydenta Zduńskiej Woli. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

korupcja

+16 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szczera (gość)  •

no i co ze postawią mu zarzuty, taki ma na adwokatów i się wybroni! Ponieważ już miałam tę przyjemność być w sądzie , wiem jak sprawy się odbywają !
Niestety , poczciwy minister Ziobro sam nic nie zdziała !Ci szubrawcy jeszcze chcą go oskarżyć za to że śmiał bez ich wiedzy wprowadzać sprawiedliwość!
/ jak mi to mama w dzieciństwie mówiła , jedna jaskółka wiosny nie wyśpiewa /

odpowiedzi (0)

skomentuj