Menu Region

Żony Juszczenki i Saakaszwilego to ukryta broń przeciw Rosji

Żony Juszczenki i Saakaszwilego to ukryta broń przeciw Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Pompowski

Prześlij Drukuj
Premier Rosji Władimir Putin, dokonując miesiąc temu inwazji na Gruzję, był niemal pewny wygranej.
I wydawało się, że rzeczywiście Rosja odniesie zwycięstwo. Tak mogłyby zostać zinterpretowane pogróżki Kremla wobec kolejnego niepodległego państwa Europy, jakim jest Ukraina. Jednak wiele wskazuje na to, że to nie do Rosji należeć będzie ostatnie słowo w tej sprawie.

Prezydenci Gruzji Micheil Saakaszwili i Ukrainy Wiktor Juszczenko mają bowiem ukrytą broń przeciwko Putinowi, o której ten może tylko pomarzyć. To szerokie znajomości ich żon w amerykańskich kręgach polityki i biznesu.

Pierwsza dama Ukrainy Katerina Juszczenko i Gruzji Sandra Roelofs znane są wysokiej rangi politykom, doradcom i wpływowym osobom w Waszyngtonie i Londynie. Amerykanom ukraińskiego pochodzenia i weteranom z okresu zimnej wojny.

Dziś to właśnie oni są najczęściej doradcami administracji prezydenta George'a Busha i Republikanów. - Nie ma lepszych pleców w polityce niż przyjaciele. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, sam się o tym nieraz przekonałem, będąc w Białym Domu - mówi William Clark, który był doradcą prezydenta Ronalda Reagana i członkiem amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

1 3 4 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się