Menu Region

Dziś w Paryżu szczyt Unia Europejska - Ukraina

Dziś w Paryżu szczyt Unia Europejska - Ukraina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ukraińscy politolodzy są zgodni, że obecny kryzys polityczny nie przyniesie korzyści w negocjacjach Kijowa z Brukselą. Dziś w Paryżu odbędzie się szczyt Unia Europejska - Ukraina.
Kryzys polityczny na Ukrainie rozpoczął się tydzień temu, wspólnym głosowaniem rządzącego Bloku Julii Tymoszenko z opozycyjną Partią Regionów. W jego wyniku, ograniczono władzę Wiktora Juszczenki. Doprowadziło to do wyjścia z koalicji prezydenckiej Naszej Ukrainy.

Zdaniem politologa Tarasa Berezowca takie działania nie mogły przynieść niczego dobrego. "Konflikty i rozpad koalicji, dosłownie tydzień przed rozmowami w Paryżu były kompletnie nieodpowiedzialne ze strony wszystkich uczestników koalicji" - podkreślił rozmówca Polskiego Radia.

Bruksela próbowała pojednać premier z prezydentem zapraszając ich wspólnie na szczyt w Paryżu jednak obóz Wiktora Juszczenki odrzucił takie rozwiązanie. W efekcie, według wstępnych informacji, Ukraina uzyska w czasie szczytu mniej niż oczekiwała. Nowa umowa, nad którą obecnie trwają prace, zostanie zapewne określona jako stowarzyszeniowa bez perspektywy członkostwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się