Menu Region

Wrocław nie zdał w sobotę egzaminu przed Euro 2012

Wrocław nie zdał w sobotę egzaminu przed Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Michał Mazur, Wrocław

Prześlij Drukuj
Mecz ze Słowenią był wielkim wydarzeniem dla Wrocławia. Nie tylko dlatego, że kadra nie gościła w tym mieście od 21 lat.
Był to również ważny sprawdzian przed Euro 2012. Mówiąc krótko, stolica Dolnego Śląska tego egzaminu nie zdała celująco.

Zaczęło się - jak zwykle - od Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ustalił bardzo wysokie ceny biletów. To zniechęciło wielu kibiców do przyjścia na stadion. W ten sposób po raz pierwszy od dawna reprezentacji nie oglądał komplet publiczności.

Na dodatek PZPN nie był w stanie oprzeć się presji telewizji publicznej, której zależało na jak najwcześniejszej porze rozpoczęcia meczu.
Bo w sobotę wieczorem w Dwójce ruszał nowy show - "Fort Boyard" - a jego akurat na inną godzinę przełożyć się nie dało. Granie o tej porze - na dodatek w wyjątkowym upale - spowodowało, że atmosfera na trybunach momentami przypominała piknik. Co myślą o takim traktowaniu kibice, można było się przekonać pod koniec spotkania, gdy na płocie zawisł naprędce zrobiony transparent z hasłem: "PZPN - oddajcie za bilety".

To były jednak rzeczy od wrocławskich działaczy niezależne. Ale i oni dołożyli swoje trzy grosze do bałaganu, który towarzyszył spotkaniu ze Słowenią. Przede wszystkim nikt nie zadbał o należyte zainteresowanie wrocławian tym meczem. W mieście na próżno było szukać plakatów informujących o powrocie reprezentacji na stadion Śląska. Jeden z nielicznych wisiał w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ale akurat jego pracowników do przyjścia na mecz zachęcać nie trzeba było - oni dostali bilety za darmo.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się