Menu Region

Złoto Polek ze złą klimą w tle

Złoto Polek ze złą klimą w tle

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

Prześlij Drukuj
Wspaniałym akcentem zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców na nowo otwartym welodromie BGŻ Arena w Pruszkowie.
Otóż w niedzielę złoto w sprincie drużynowym juniorek wywalczyły Aleksandra Drejgier i Kornelia Mączka. Srebro zdobyły Francuzki, a brąz Rosjanki.

Siłą naszej kadry miała być znajomość toru, ale Polacy przed rozpoczęciem mistrzostw praktycznie nie mieli okazji na nim trenować. Welodrom był głównie zamknięty, więc dorobek pięciu medali (jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe) trzeba uznać za całkiem niezły.

Impreza, która była jedną z generalnych prób przed marcowymi MŚ seniorów, odbywała się przez ostatnie pięć dni.

Wystartowało 25 drużyn narodowych, ale w przyszłym roku organizatorzy spodziewają się ponad 80 ekip. Ciężko sobie wyobrazić, gdzie się wszyscy pomieszczą, bo już teraz śródtorze pękało w szwach. Pogoda umożliwiła kolarzom rozgrzewanie się na powietrzu i trenowanie w okolicy. A przecież w marcu może być śnieg.

Sam obiekt robi niesamowite wrażenie. Wszystko ładnie wygląda jednak tylko z wierzchu. Jeszcze w nocy przed pierwszym dniem zawodów wokół toru sadzono kwiatki i kładziono kostkę. W środku w wielu pomieszczeniach jest kurz i widać nieusunięte folie ochronne.

Były także zgrzyty organizacyjne. Część sędziów mieszkała w sąsiadującym z torem hotelu i tam jadła obiady. Inni nie mieli zapewnionych posiłków. Mimo że imprezę sponsorował producent wody, ta jakoś nie trafiała do sędziów czy zawodników. Dziwne było też, że ktoś sprzedawał darmowe gadżety.

Na torze panowała duchota. Klimatyzacja była bowiem często wyłączana, gdyż... kapało z niej na tor. Do marca trzeba sporo poprawić, bo zamiast wielkich mistrzostw, może być wielka klapa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się