Menu Region

Więzieniami CIA grają Demokraci

Więzieniami CIA grają Demokraci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
1Komentarz Prześlij Drukuj
W Polsce nie było tajnych więzień CIA.
Zapewniają o tym wszyscy premierzy i ministrowie obrony rządów, którzy doskonale wiedzą, na czym polegała współpraca polskiego i amerykańskiego wywiadu. Dopóki nikt nie udowodni, że było inaczej, nie ma powodu, żeby im nie wierzyć. Nie ma też żadnego powodu, by zwracać uwagę na sensacyjne doniesienia, które zostały spreparowane do rozegrania gier wśród waszyngtońskich polityków.

Na czym one polegały, opisują w swoich książkach dwaj znakomici amerykańscy dziennikarze Kenneth Timmerman i Rowan Scarborough.
Timmerman ma świetne kontakty wśród wysoko postawionych polityków amerykańskich. Scarborough zaś, niegdyś korespondent dziennika "Washington Times" zajmujący się polityką obronną i wojskową, ma doskonale rozeznanie sytuacji w agencjach wywiadowczych USA. Jego książka "Sabotaż. Wrogowie Ameryki z CIA" przedstawia arkana polityki waszyngtońskiej. O tej sprawie pisał też szeroko dziennikarz śledczy Cliff Kincaid.

Kiedy w listopadzie 2005 roku amerykański dziennik "Washington Post" wydrukował artykuł Dana Priesta "CIA przetrzymuje podejrzanych o terroryzm w tajnych więzieniach", sprawa była już znana. Osiemnaście miesięcy wcześniej opisał ją londyński dziennikarz Stephen Gray na łamach lewicowego, prawie komunistycznego tygodnika "New Statesman".

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ciekawe..ale kto jest autorem?

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwator (gość)  •

Ciekawy komentarz. W innych miejscach tego nie wiedzialem. Zamawiam te ksiazke w Amazonie.. Nie wiem tylko dlaczego nie ma autorego tego komentarza.

odpowiedzi (0)

skomentuj