Menu Region

Natalię Partykę interesuje tylko złoto

Natalię Partykę interesuje tylko złoto

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Garbacik

Prześlij Drukuj
Wszystkie życia ludzkie mają wartość, są godne i mają marzenia - taką myśl przekazali artyści, podczas ceremonii otwarcia XIII Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie.
"Ptasie Gniazdo" znów było wypełnione po brzegi, a cały świat mógł zobaczyć, czym dla niepełnosprawnych sportowców jest paraolimpiada.

Znicz olimpijski zapalony został przez sportowca na wózku, który z trudem, wykorzystując siłę własnych ramion, wspiął się po linie, by dosięgnąć znicza.

W ceremonii wziął udział prezydent Chin Hu Jintao oraz przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, 58-letni Philip Crawen, który od 16. roku życia jeździ na wózku, po tym jak uległ wypadkowi podczas wspinaczki górskiej.

Crawen przypomniał, ile dla niego samego znaczyły starty w paraolimpiadzie, ile wkładał wysiłku w treningi, a także ile miał z nich satysfakcji. Niepełnosprawni sportowcy rywalizując w zawodach, podobnie jak ich pełnosprawni koledzy, walczą bowiem przede wszystkim z własnymi słabościami.

W paraolimpiadzie, która potrwa do 17 września, wystartuje w sumie ponad 4000 zawodników ze 147 krajów. Będą oni walczyć o 472 komplety medali w 20 dyscyplinach. To największa liczba konkurencji w historii imprezy. Po raz pierwszy w programie igrzysk pojawiło się wioślarstwo.

Walkę o medal rozpoczęła już nasza najlepsza tenisistka stołowa Natalia Partyka, która w sierpniu startowała w Pekinie razem z pełnosprawnymi sportowcami.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się