Menu Region

Były szef KRUS pozwie "Rzeczpospolitą"?

Były szef KRUS pozwie "Rzeczpospolitą"?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister rolnictwa tłumaczy, że szef KRUS został odwołany, ponieważ popełnił błędy organizacyjno-administracyjne. Marek Sawicki podkreślił, że powodem nie było zarzucane Romanowi Kwaśnickiemu złamanie ustawy antykorupcyjnej. Kwasnicki zapowiedział pozwanie "Rzeczpospolitej".
Gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia uważa, że nominowanie Romana Kwaśnickiego na stanowisko szefa KRUS jednak nie było błędem. Minister rolnictwa powiedział, że go zdymisjonował, ponieważ - jak zaznaczył - spokój i bezpieczeństwo tej instytucji jest najważniejsze. - Jest to zbyt poważna firma, którą czeka reforma - podkreślił Marek Sawicki.

Kilka dni temu temu "Rzeczpospolita" poinformowała, że Romanowi Kwaśnickiemu zarzuca się między innymi zatajenie w oświadczeniu majątkowym faktu zasiadania w prywatnej spółce, tworzenie dobrze płatnych stanowisk dla swoich znajomych, niegospodarne decyzje oraz podróże prywatne za służbowe pieniądze. Były szef KRUS nie zgadza się z tymi zarzutami i zapowiedział pozwanie gazety za pomówienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się