Menu Region

50 ludzi zginęło w kolejnym huraganie na drodze do USA

50 ludzi zginęło w kolejnym huraganie na drodze do USA

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przez Karaiby przechodzi groźny huragan Ike. Żywioł spowodował poważne zniszczenia na kilku wyspach między innymi na Bahamach i na Haiti. W wyniku huraganu śmierć poniosło prawie 50 osób.
Ike uderzył najpierw w zamieszkane przez półtora tysiąca mieszkańców brytyjskie wyspy Turks i Caicos. Ogromna ich część została zalana, 80 procent domów zostało zniszczonych. Następnie żywioł skierował się na słabo zaludnioną wyspę Bahamów, Wielką Inaguę.

Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Jednak władze Bahamów obawiają się, że huragan zniszczył znajdującą się tam unikalną kolonię 80 tysięcy flamingów. Kilka godzin później Ike przeszedł nad Haiti. Tam powodzie zabiły już w tym roku ponad 300 osób. Władze Haiti poinformowały o kolejnych 48 ofiarach śmiertelnych huraganu.

Aktualnie Ike jest już u wschodnich wybrzeży Kuby. Wszystko wskazuje, że uderzy prosto w stolicę kraju Hawanę. Władze Kuby ewakuowały z najbardziej zagrożonych terenów około 600 tysięcy mieszkańców. Nadbrzeżne ośrodki wypoczynkowe i hotele dla zagranicznych turystów całkowicie opustoszały. Dalsza trasa i siła huraganu jest trudna do przewidzenia. Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych Ike dotrze najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się