Menu Region

Katarzyna Hall apeluje o pomoc dla gimnazjalistów

Katarzyna Hall apeluje o pomoc dla gimnazjalistów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister edukacji Katarzyna Hall zaapelowała do samorządów lokalnych o pomoc dla gimnazjalistów, którzy nie zdążyli omówić w szkole części lektur, uwzględnionych na egzaminie gimnazjalnym. Chodzi o "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego i "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego.
Minister Hall wyjaśniła, że każdy przypadek ucznia powinien być badany indywidualnie, a absolwenci gimnazjów otrzymają informacje o ilości punktów za zadanie obejmujące wspomniane lektury. Dzięki temu, zdaniem Katarzyny Hall, dyrektorzy szkół będą mogli ocenić jakość reszty egzaminu ucznia pragnącego się uczyć w ich szkole.

Szefowa resortu edukacji poinformowała, że problem dotyczy ponad 6 tysięcy uczniów z ponad 180 szkół. Katarzyna Hall poprosiła samorządy o rozważenie możliwości zwiększenia liczby miejsc w niektórych szkołach średnich.

Dodała, że chodzi o dodatkowe miejsca dla uczniów, którzy nie z własnej winy nie udzielili odpowiedzi na pytania nieomówione w gimnazjum lektury. Minister zapewniła, że jej resort podjął starania, by zapobiec na przyszłość powtórzeniu się tegorocznej sytuacji.

Szefowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Maria Magdziarz poinformowała, że wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, mimo problemów z nim związanych, nie odbiegają od wcześniejszych. Przyznała jednocześnie, że z analizy rozwiązań zadań przez uczniów widać, że część szkół przygotowuje swoich wychowanków pod kątem zadań testowych.

Średni wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej wyniósł 30 punktów na 50 możliwych, a w części matematyczno-przyrodniczej - 27 na 50 punktów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się