Rozsypało się zaplecze Kukiza. Hałaczkiewicz: Ruch JOW nie...

  Rozsypało się zaplecze Kukiza. Hałaczkiewicz: Ruch JOW nie będzie tworzył list wyborczych

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ruch Obywatelski na rzecz JOW rozpoczyna kampanię referendalną
  1/7
  przejdź do galerii

  Ruch Obywatelski na rzecz JOW rozpoczyna kampanię referendalną ©Fot. Piotr Smoliński

  Przedstawiciel Ruchu JOW oraz Bezpartyjnych Samorządowców Patryk Hałaczkiewicz nie wyklucza współpracy z Pawłem Kukizem w celu promowania idei JOW. Jednak do wyborów parlamentarnych niedawni współpracownicy pójdą oddzielnie.
  Do spotkania Pawła Kukiza z Patrykiem Hałaczkiewiczem miało dojść w ubiegłym tygodniu. Były szef sztabu Kukiza i współtwórca jego sukcesu poprosił o zmianę terminu na poniedziałek. - Powiadomił mnie o tym SMS-em, którego nie zauważyłem. W poniedziałek mam inne plany - oświadczył Kukiz i pojechał na spotkanie do Białegostoku, gdzie powstał pierwszy z szesnastu wojewódzkich zespołów tworzących Ruch Kukiza. - Istotą i podstawą tej konstrukcji jest ODDOLNOŚĆ przy wskazywaniu kandydatów do Parlamentu - podkreślił Kukiz.


  Tymczasem Patryk Hałaczkiewicz jako reprezentant Ruchu Obywatelskiego i przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców spotkał się w Warszawie z dziennikarzami.

  KUKIZ OSKARŻA BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW O NIECZYSTE ZAGRANIA. I POKAZUJE DOWODY


  Przedstawili logo kampanii referendalnej na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz hasło “Wszyscy chcemy zmiany”, którym będą posługiwali się w kampanii przedreferendalnej. Już niebawem w całej Polsce pojawią się billboardy z tym hasłem, planowane są też spoty telewizyjne i radiowe, akcje ulotkowe oraz dziesiątki spotkań.

  - Wszyscy chcemy zmian, to jest coś, co widzimy gołym okiem, nadal jest dużo do zrobienia, nie możemy spoczywać na laurach - powiedział Artur Heliak z Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW. - To pierwsze referendum w Polsce wymuszone na politykach przez obywateli, chcemy tłumaczyć Polakom na czym polega system wyborczy - podkreślił Patryk Hałaczkiewicz.

  Obaj zwolennicy JOW zaznaczali, że Ruch Obywatelski nie wziął ani jednego grosza z pieniędzy publicznych, a kampania referendalna będzie finansowana wyłącznie z wpłat sympatyków JOW. - Ruch nie jest związany z żadną partią polityczną i gromadzi ludzi o różnych poglądach na sprawy polityczne i społeczne - stwierdził Heliak. Działacze zaapelowali do Polaków by wzięli udział w referendum i zagłosowali za możliwością wybierania parlamentarzystów w okręgach jednomandatowych.

  O ile referendum oraz idea wprowadzenia JOW łączy Pawła Kukiza z byłymi współpracownikami, to podzieliły ich kwestie związane z przygotowaniami do wyborów parlamentarnych.

  PAWEŁ KUKIZ U KSIĘDZA ISAKOWICZA-ZALESKIEGO [VIDEO]


  W ubiegłym tygodniu Kukiz opublikował na swoim profilu społecznościowym dokument, który jego zdaniem świadczył o nielojalności współpracowników związanych ze stowarzyszeniem Bezpartyjni Samorządowcy. Dokument był listą nazwisk działaczy samorządowych, burmistrzów, radnych i według Kukiza, był dowodem, że Bezpartyjni Samorządowcy poza jego plecami tworzyli listy kandydatów do parlamentu. - Ewidentnie liczyli na to, że ja będę robił swoje, a oni przejmą wszystko bez mojej wiedzy - mówił Kukiz. Zerwał współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami i Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW i zapowiedział, że jego kandydaci do Sejmu i Senatu będą wybierani oddolnie a nie przez działaczy.

  - Paweł mógł powiedzieć o swoim odejściu od razu po wyborach prezydenckich – ubolewał Hałaczkiewicz, któremu nie podoba się także, że wśród obecnych współpracowników Kukiza są osoby związane z Ruchem Narodowym i Kongresem Nowej Prawicy. - Mieliśmy iść do wyborów sami, nie współpracując z partiami - podkreślił Hałaczkiewicz.

  Były szef sztabu Kukiza zaprzeczył też by opublikowany przez Kukiza dokument był listą kandydatów w wyborach do parlamentu. - Wiem, że Paweł prosił samorządowców o sporządzenie listy potencjalnych kandydatów. A opublikowana przez niego lista to baza danych ludzi, którzy wspierali Bezpartyjnych Samorządowców – tłumaczył Hałaczkiewicz. Podkreślił, że RuchJOW.pl nie będzie tworzył list wyborczych do Sejmu bo zabrania tego statut ruchu. - Mogą startować jedynie pojedyncze osoby - wyjaśnił.

  PAWEŁ KUKIZ: NIE STARTUJĘ W KONKURSIE PIĘKNOŚCI. O POLSKĘ SIĘ BIJĘ [WYWIAD]


  Aby zweryfikować racje obu stron konfliktu skontaktowaliśmy się z Grzegorzem Dudzikiem, burmistrzem podwarszawskiej Zielonki, który znalazł się w bazie danych Bezpartyjnych Samorządowców. - Jestem zaskoczony, nikt nie konsultował ze mną umieszczenia mnie na takiej liście, nikt też nie proponował mi kandydowania do Sejmu - powiedział Grzegorz Dudzik.

  Związany z Mazowiecką Wspólnotą Samorządową burmistrz Zielonki deklaruje jednak, że jest zwolennikiem JOW i nie ma pretensji o umieszczenie go w bazie danych. O ewentualnym kandydowaniu do parlamentu nie chciał rozmawiać.


  AIP

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z cyklu, interesujące skróty z bieżących publikacyj z sieci:

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  (...)”Lewicowo- platformerski sąd nad Kukizem: "Bankrutuje, bo nie ma pomysłu na Polskę" ... W opublikowanym w poniedziałek przez „Rzeczpospolitą” badaniu ośrodka IBRiS ruch, którego twarzą jest...rozwiń całość

  (...)”Lewicowo- platformerski sąd nad Kukizem: "Bankrutuje, bo nie ma pomysłu na Polskę" ... W opublikowanym w poniedziałek przez „Rzeczpospolitą” badaniu ośrodka IBRiS ruch, którego twarzą jest muzyk, ma 13-procentowe poparcie. Daje mu to trzecie miejsce za PiS i PO ... Paweł Kukiz był wielką nadzieją polskiej sceny politycznej, dziś jest wielkim rozczarowaniem... Prawdę mówiąc są to wyborcy, którzy są niechętnie nastawieni do rządów PO. Ci z jego wyborców, którzy poparli w drugiej turze Bronisława Komorowskiego, rozczarowują się brakiem konkretu, sensownej propozycji ze strony Pawła Kukiza. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie ich przekonać- Gawkowski z SLD ... Jacek Protasiewicz z PO dodał, że wyborcy Kukiza z pewnością są rozczarowani brakiem konkretów (...)

  (...)”Paweł Kukiz: „Moje hasło jest proste – dość! Chce zrepolonizować Polskę, wyprowadzić ją z dołka. To co robię można porównać do uwłaszczenia chłopów” ... Ważne jest wprowadzenie zmian, które sprawiłyby, że zagraniczne koncerny musiałyby płacić większe podatki w Polsce. W latach 2008-2012 wydrenowano z Polski 46 mld dolarów. 46 mld dolarów zostało wyssane, jak przez odkurzacz, przez korporacje, które nie płacą w Polsce praktycznie podatków ... To co robimy można porównać do uwłaszczenia chłopów. Ziemię można odebrać na dwa sposoby. Demokratyczny i nie-demokratyczny. Ja wybrałem drugą opcję ... Przy okazji porównał sposób traktowania go przez media do sposobu traktowania polskich górników i stoczniowców przez PRL-owskie media w latach 80-tych XX wieku. O górnikach media nie pisały inaczej, niż o bandytach i agentach imperializmu. Dziś jest podobnie. Na swojego oponenta system reaguje tak jak reaguje (...)
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MUZYK to bardzo bogaty facet jaką ma chalupę jakie samochody terenowe żyje jak KRÓL

  a ty bidoku zbieraleś cegiełki i podpisy bo wierzyłeś i co zrobił z takimi? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Poprostu OLAŁ tak OLAŁ zbratał sie z tymi co nic nie robili dla niego a was zostawil jak śmiecie tak robią bogole.
  Na takim szumie wokół siebie tnie kasiore na koncertach a stale placze że niema...rozwiń całość

  Poprostu OLAŁ tak OLAŁ zbratał sie z tymi co nic nie robili dla niego a was zostawil jak śmiecie tak robią bogole.
  Na takim szumie wokół siebie tnie kasiore na koncertach a stale placze że niema pieniędzy a ty co go popierałeś jak byleś bidny tak dalej nim jesteś.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  manewr z Petru jak kiedyś z Palikotem

  Igor Wojtczak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jeszcze lepszy jest Petru - guru sytych lemingow, sytych nie znaczy inteligentnych. NowoczesnaPL to coś dla przydupasow PO, lekko nią zawiedzionych. Taki manewr jak z Pali-kmiotem, który miał...rozwiń całość

  Jeszcze lepszy jest Petru - guru sytych lemingow, sytych nie znaczy inteligentnych. NowoczesnaPL to coś dla przydupasow PO, lekko nią zawiedzionych. Taki manewr jak z Pali-kmiotem, który miał przejąć niezadowolony z SLD elektorat lewicowy. Dymanie wyborców trwa :-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sodówa rozjebala mu mózgowie sam się gubi opowiada dyrdymaly banialuki jak po haju!

  takiemu wierzyć co innego nawijal kupił ludzi na bajeczki a teraz tuli sie do pisiorow ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Facet nie jestem twoim fanem bo śpiew mi twoj nie leży zostaw ty politykę bo jesteś calkowite ZERO w tym temacie idż na scenę i tam sie wydzieraj......
  A już to twoje wychwalanie kaczyńskiego...rozwiń całość

  Facet nie jestem twoim fanem bo śpiew mi twoj nie leży zostaw ty politykę bo jesteś calkowite ZERO w tym temacie idż na scenę i tam sie wydzieraj......
  A już to twoje wychwalanie kaczyńskiego calkowicie dyskwalfikuje najlepiej poproś prezesa może wciągnie cie na liste !
  Ktoś tu pyta czy ktos zaglosuje na PO ?
  Tak będe glosowal na PO bo kukiz zawiódł a pisiorow nienawidzę !!!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto jescze zagłosuje na PO ? bo ja już nie

  pytanie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozostawi w spadku nowemu rządowi wielomiliardowe kwoty do ewentualnych wypłat w sądowych sporach z wykonawcami. Przeciwko GDDKiA toczy się bowiem aż...rozwiń całość

  "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozostawi w spadku nowemu rządowi wielomiliardowe kwoty do ewentualnych wypłat w sądowych sporach z wykonawcami. Przeciwko GDDKiA toczy się bowiem aż 90 sporów sądowych, a roszczenia wykonawców sięgają 6 mld zł. "
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pojebany ŚWIRUS ! Nabrał polaków w wyborach prezydenckich! V kolumna PIS-u !!!

  dałem się nabrać temu czlowiekowi głosowalem jak wielu innych....... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Ale wiadro nosi wodę puki ucho się nie urwie !!!!
  6 września i 25 pażdziernika -TAKI WAŁ !!!!!!!
  Zobaczymy kto się będzie śmial chętnie popatrzę na gębę tego świra.....


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ty peowski hejterze po rządowym szkoleniu nigdy na Kukiza nie głosowałeś

  spadaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  nikt się na twoje hejterskie wpisy nie nabierze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dwa razy wybory plus referendum

  aa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Gratulacje dla głosujących na Kukiza w wyborach prezydenckich


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A, dziękuję bardzo ....

  sedes z bakielitu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  A, dziękuję bardzo. Wiedziałem, że wybieram kogoś spoza układu. Gdyby nie drugie miejsce "Bula", to na pewno by wygrał z Dudą w drugiej turze. A tak ... No cóż. To dopiero początek

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Knury z PEŁO na robitym pysku!

  św.NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Na naszej krwawicy Polsce się dorobili, banki sobie zabrali i rabują jak ruskie aż do plugawego zadławienia się.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  służby w akcji

  sedes z bakielitu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  PO i PiS to swoi, mimo że się żrą, pyskują na siebie i skaczą do oczu. Ale obcego dopuścić do koryta ? Nigdy. Podstawiono Kukizowi kilku "kretów" i już po zawodach. Może sobie odpuścić. Zwykła...rozwiń całość

  PO i PiS to swoi, mimo że się żrą, pyskują na siebie i skaczą do oczu. Ale obcego dopuścić do koryta ? Nigdy. Podstawiono Kukizowi kilku "kretów" i już po zawodach. Może sobie odpuścić. Zwykła UB-cka robota. To rozbijactwo. Skąd my to znamy. Kłania się I zjazd Solidarności w hali "Olivia" w 1981 roku. Deja Vue tamtego wydarzenia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grupa poparcia ...PiS

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Tak to wychodzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo