Menu Region

W Wielkiej Brytanii wkrótce

W Wielkiej Brytanii wkrótce zabraknie prądu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W ciągu najbliższych kilku lat w Wielkiej Brytani może zostać wprowadzony system racjonowania energii. Według Fundacji Energii Odnawialnej nie jest wykluczone, że powszechne może się stać wyłączanie dostaw prądu.
Powodem ma być starzejący się system produkcji energii, jego częste awarie, oraz ciągle zwiększające się zapotrzebowanie na energię. Według raportu Fundacji do 2015 roku trzeba będzie zamknąć tyle wyeksploatowanych elektrowni jądrowych i węglowych, że produkcja energii spadnie o prawie 40 procent.

Już teraz awarie powodują kryzysy. W ubiegły czwartek trzeba było uruchomić wszystkie rezerwy, w tym kosztowne siłownie opalane mazutem, żeby uniknąć masowych wyłączeń. W maju seria awarii spowodowała przerwy w dostawach energii dla setek tysięcy domów.

Raport Fundacji Energii Odnawialnej wzywa rząd do rezygnacji z politycznie atrakcyjnych rozwiązań. Jak przekonują jego autorzy lepiej odłożyć na razie plany wykorzystania niesprawdzonych technologii generowania energii, takich jak wielkie elektrownie wiatrowe lub wykorzystanie energii przypływu i odpływu morza. Zamiast tego należy skoncentrować się na modernizacji najmniej wyeksploatowanych elektrowni i zbudowaniu nowych - przekonuje raport.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się