Menu Region

Politycy zgodni, że sprawę więzień CIA trzeba wyjaśnić

Politycy zgodni, że sprawę więzień CIA trzeba wyjaśnić

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

IAR

Prześlij Drukuj
Politycy różnych opcji są zgodni, że sprawa ewentualnych więzień CIA w Polsce powinna być dokładnie zbadana. Przewodniczący PO Zbigniew Chlebowski zwraca uwagę, że historia ta powinna być wyjaśniona między innymi ze względu na opinię międzynarodową.
Jego zdaniem sprawa ewentualnych więzień w dużej mierze kompromituje nasz kraj i wyjaśnienie jej leży w polskim interesie. Przypomniał, że postępowanie w tej spawie jest już prowadzone przez Prokuraturę Krajową.

Wojciech Olejniczak z SLD dodaje, że najważniejsze jest, aby w tej sprawie politycy nie rozgrywali własnych interesów partyjnych, ale poczekali na wiarygodne informacje i dokumenty. Według niego żaden polski polityk nie wiedział o tym, że w Polsce mogły znajdować się takie więzienia. Zdaniem Olejniczaka wiadomo było o współpracy wywiadowczej ze Stanami Zjednoczonymi i o tym, że w Kiejkutach pracowali Amerykanie.

Również Joachim Brudziński z PiS uważa, że na terytorium Polski nie mogło dodchdzić do tak skandalicznych działań jak torturowanie więźniów. Jego zdaniem nie ma powodu, aby wątpić w zapewnienia ówczesnego premiera Leszka Millera, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy szefa Agencji Wywiadu Zbigniewa Siemiątkowskiego, którzy twierdzą, że więzień w Polsce nie było. Podobnego zdania jest minister w Kancelarii Prezydenta - MIchał Kamiński.

Śledztwo w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce prowadzi wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się