Menu Region

Wioska Gotów pod Hrubieszowem

Wioska Gotów pod Hrubieszowem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W październiku w miejscowości Masłomęcz koło Hrubieszowa zostanie otwarta autentyczna "Wioska Gotów", która ma być w jedną z większych atrakcji turystycznych w rym rejonie.
Turyści będą mogli zobaczyć jak wypieka się chleb czy lepi garnki z gliny.

Wioskę będzie prowadziło dwudziestu mieszkańców Masłomęcza, którzy obecnie uczę się rękodzieła. Lepili już garnki, pracowali na warsztacie tkackim i robili koraliki, a teraz na specjalnych warsztatach poznają metody obróbki skór.

Projekt "Wioska Gotów" ma być realizowany przez gminę Hrubieszów. Na ten cel gmina otrzymała 25 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Masłomęcz słynie z największych w Europie cmentarzysk gockich oraz śladów po osadzie Gotów. Goci pojawili się w Kotlinie Hrubieszowskiej, w drugim wieku po Chrystusie. Według archeologów, nad Huczwą zbudowali cywilizację, jedną z największych w ówczesnej Europie.

Nic dziwnego, że oprócz archeologów zainteresowali się nimi hrubieszowscy samorządowcy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się