Menu Region

Pakistan wstrzymał konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk NATO

Pakistan wstrzymał konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk NATO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Pakistanu wstrzymały zgodę na transport paliwa przez terytorium tego kraju dla sił NATO w Afganistanie. Poinformował o tym w Islamabadzie minister obrony. Drogami lądowymi Pakistanu dociera ponad 70 procent zaopatrzenia dla wojsk.
W rejonie przełęczy Khajber, przez którą wiedzie jedna z dwóch dróg lądowych zaopatrzenia wojsk NATO w Afganistanie, zatrzymany został konwój cystern z paliwem. Lokalne władze informowały początkowo, iż powodem zatrzymania jest pogarszająca się sytuacja w tym regionie. Tymczasem minister obrony Pakistanu wyjaśnił, iż władze tego kraju wstrzymują zgodę na transport dostaw paliwa dla sił NATO na czas nieokreślony. Powodem są powtarzające się ataki wojsk Sojuszu na cele w Pakistanie.

Komentatorzy uważają, iż w ten sposób Islamabad wysyła sygnał, iż nie będzie tolerował naruszania terytorium kraju przez obce wojska i w przypadku powtarzania się takich akcji może zrewidować swe stanowisko w sprawie wsparcia udzielanego wojnie z terrorem.

Decyzja o wstrzymaniu zgody na tranzyt zbiegła się z wypowiedzią wysokiej rangi wojskowego pakistańskiego, iż kraj rezerwuje sobie prawo do zdecydowanych działań w przypadku ataków na terytorium Pakistanu. Wojskowi NATO są przekonani, że na obszarach Pakistanu graniczących z Afganistanem mają swe kryjówki talibowie oraz zwolennicy Al-Kaidy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się