Menu Region

Chcesz kupić taniej skrzyknij się z siąsiadem

Chcesz kupić taniej skrzyknij się z siąsiadem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Odorczuk, Tomasz Dąbrowski

Prześlij Drukuj
Chcesz kupić laptopa taniej niż w popularnym markecie? Zapisz się do internetowej grupy zakupowej na portalu Kumulator. pl lub Inntegro.pl. Im więcej chętnych się zbierze, tym niższą cenę można wynegocjować u dystrybutora lub producenta.
W niektórych przypadkach upusty sięgają nawet 30-40 proc. Kupować w grupie można niemal wszystko: aparaty fotograficzne, kamery, telewizory, samochody, nawet mieszkania.

Do tej pory na hurtowe ceny i dodatkowe zniżki mogły liczyć tylko duże firmy, które zamawiały całe partie towarów. Teraz mogą to robić osoby prywatne.

- Trzeba tylko podać parametry wymarzonego artykułu i czekać, aż zgłosi się kilka lub kilkanaście osób, które mają podobne preferencje - tłumaczy Cezary Łośko, jeden z założycieli portalu Inntegro.pl.
Gdy mija ostateczny termin zapisów na listę (ustala go portal), Łośko negocjuje ceny z dostawcami, a następnie rozsyła mejlem informację o cenie do wszystkich chętnych. Zainteresowanie jest bardzo duże, bo na laptopie, który kosztuje koło 3000 złotych, można zaoszczędzić nawet do 700-800 złotych. Jeszcze więcej zyskuje się przy zakupie samochodów.

- Tylko w poprzednim miesiącu 1100 osób kupiło za naszym pośrednictwem laptopy - mówi Łośko.
Za usługę portal nie pobiera od klientów żadnych odpłat oprócz kosztów wysyłki. To sprzedający płaci portalowi prowizję w wysokości 2 proc. od takiej transakcji.

Podobnie robi portal Kumulator.pl. Działa on jednak na trochę innej zasadzie, bo jest to swego rodzaju serwis aukcyjny. Kumulator gromadzi chętnych na ten sam asortyment, a potem negocjuje cenę zakupu całej partii bezpośrednio z dostawcami. Dzięki temu można zdobyć nowy aparat fotograficzny czy komputer nawet o 30 proc. taniej. Zainteresowani podają maksymalną cenę, którą są w stanie zapłacić za dany przedmiot.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się