Menu Region

Bohater z Wietnamu zagrzewa do walki

Bohater z Wietnamu zagrzewa do walki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

John McCain

Prześlij Drukuj
Wojna jest rzeczą niewyobrażalnie straszną. Wiem o tym z doświadczenia. Dlatego chcę zapewnić Ameryce pokój i będę o to walczył do ostatniego tchu - deklaruje kandydat Republikanów na kongresie swojej partii w St. Paul.
Mam dzisiaj wieczór przywilej, który jest dany niewielu Amerykanom - przywilej przyjęcia nominacji naszej partii na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przyjmuję ją z wdzięcznością, pokorą i wiarą. W moim życiu żaden sukces nie przyszedł bez walki i ta nominacja nie jest wyjątkiem(...)

Jestem wdzięczny panu prezydentowi za to, że przewodził nam w tych ciężkich dniach po najgorszym w dziejach ataku na amerykańskiej ziemi i uchronił nas przed kolejnymi zamachami, które wielu uważało za nieuniknione. (...) Z góry ostrzegam zasiedziałe, rozrzutne, bezczynne, egoistyczne towarzystwo waszyngtońskie: nadchodzą zmiany.(...)

Walczyłem o właściwą strategię i zwiększenie liczby żołnierzy w Iraku, kiedy nie było to popularne. Kiedy eksperci mówili, że moja kampania jest skończona, odpowiadałem, że wolę przegrać wybory, niż żeby mój kraj przegrał wojnę. Dzięki wybitnemu generałowi Davidowi Petraeusowi i odważnym mężczyznom i kobietom, którymi on ma zaszczyt dowodzić, strategia ta odniosła sukces i uratowała nas od porażki, która podkopałaby morale naszej armii, mogłaby doprowadzić do rozszerzenia się wojny na większy obszar i zagroziłaby bezpieczeństwu wszystkich Amerykanów. Nie mam nic przeciwko ostrej walce. Z powodów znanych tylko Bogu stoczyłem w życiu całkiem sporo ciężkich bitew. (....)

Utraciliśmy zaufanie społeczeństwa, kiedy postawiliśmy władzę wyżej od zasad. (...) Zmienimy to. Odzyskamy zaufanie narodu, ponownie stając w obronie wartości wyznawanych przez Amerykanów. Partia Lincolna, Roosevelta i Reagana powróci do swoich ideowych korzeni.(...)

W ostatnich latach zadaliśmy potężny cios Al-Kaidzie, ale nie pokonaliśmy ich i uderzą znowu, jeśli będą mieli taką możliwość. Iran pozostaje głównym państwowym sponsorem terroryzmu i próbuje sięgnąć po broń jądrową. Przywódcy rosyjscy, bogaci dzięki ropie naftowej i skorumpowani władzą, odrzucili demokratyczne ideały i zasady odpowiedzialnego rządzenia. Najechali na mały, demokratyczny kraj, aby zyskać jeszcze większą kontrolę nad światowymi zasobami ropy, zastraszyć sąsiadów i posunąć do przodu projekt odbudowy imperium rosyjskiego.

Odważni obywatele Gruzji potrzebują naszej solidarności i naszych modlitw. Jako prezydent będę dążył do poprawy stosunków z Rosją, abyśmy nie musieli obawiać się powrotu zimnej wojny, ale nie możemy przymykać oczu na agresję i łamanie prawa międzynarodowego, które zagraża pokojowi i stabilizacji na świecie oraz bezpieczeństwu narodu amerykańskiego.

Dzisiejszy świat jest pełen zagrożeń, ale ja się ich nie boję. Jestem na nie przygotowany. Wiem, jak funkcjonuje wojsko (...) Wiem, jak zapewnić pokój.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się