Menu Region

W przyszłym roku konserwacja polskiego cmentarza na Monste...

W przyszłym roku konserwacja polskiego cmentarza na Monste Cassino

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W przyszłym roku rozpocznie się konserwacja polskiego cmentarza wojennego na Monste Cassino. Niektóre prace powinny zostać ukończone przed przypadającą w maju 65. rocznicą jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej.
Inicjatorem remontu cmentarza jest Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która pokryje jego koszta. Szacuje się, że wyniosą one około 2,5 miliona złotych.

Jak poinformowała polska ambasada w Rzymie, do maja powinny być gotowe najważniejsze miejsca, w których odbywać się będą uroczystości z okazji 65-lecia bitwy. Po ich renowacji poddane zostaną płyty nagrobne.

Na Monte Cassino pochowanych jest 1051 żołnierzy 2 Korpusu oraz zmarły w 1970 roku jego dowódca, generał Władysław Anders. W pobliżu cmentarza planuje się budowę niewielkiego pawilonu, w którym przedstawiona zostanie historia bitwy o wzgórze i opactwo benedyktyńskie oraz polskich sił zbrojnych, biorących udział w kampanii włoskiej w 1944 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się