Menu Region

USA przekazały Gruzji 17 ton artykułów pierwszej pomocy

USA przekazały Gruzji 17 ton artykułów pierwszej pomocy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do gruzińskiego portu Poti wpłynął amerykański okręt flagowy VI floty USS Mount Whitney. Według gruzińskich źródeł, na pokładzie okrętu znajduje się 17 ton artykułów pierwszej pomocy.
To pierwszy amerykański okręt wojenny, który zdecydował się wpłynąć do zniszczonego przez Rosjan i kontrolowanego przez rosyjskie wojska portu.

Wokół Poti Rosjanie rozlokowali dwa posterunki wojskowe. Władze w Tbilisi nazywają obecność Rosjan w tym miejscu - "nielegalną okupacją".

Od początku konfliktu gruzińsko - rosyjskiego na wody terytorialne Gruzji wpłynęły trzy amerykańskie okręty wojenne z pomocą humanitarną. Pierwsze dwa zawinęły do portu w Batumi, kontrolowanego przez Gruzinów.

USS Mount Whitney jest pierwszym, który zdecydował się wpłynąć w strefę kontrolowaną przez Rosjan. Amerykańskie okręty dostarczyły do Gruzji: lekarstwa, koce, środki czystości i żywność dla dzieci.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się