Menu Region

Posłanki PO zachęcają Polki do badań profilaktycznych

Posłanki PO zachęcają Polki do badań profilaktycznych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Posłanki PO zachęcają Polki do profilaktyki zdrowia kobiet w zakresie onkologii i kardiologii. Pod kampanią "Chroń to, co najcenniejsze" podpisała się również małżonka prezydenta Maria Kaczyńska oraz była sekretarz stanu USA Madeleine Albright.
Kampania rusza we wrześniu i obejmie całą Polskę - podkreślała Magdalena Kochan z PO. Jak mówi, posłankom zależy na tym, by zachęcić do aktywnego dbania o swoje zdrowie wszystkie Polki - a zwłaszcze te mieszkające w małych miejscowościach, gdzie kontakt z lekarzami specjalistami jest utrudniony.

Beata Małecka-Libera z PO, pomysłodawczyni kampanii chce, aby akcja uświadomiła kobietom, jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Wraz z ginekologami i onkologami chcemy profesjonalnie opowiedzieć o zagrożeniach - podkreśliła posłanka.

Kampanię objęli patronatem: Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, minister zdrowia Ewa Kopacz oraz przewodniczący PO Zbigniew Chlebowski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się