Menu Region

Klich nie wypowiada się na temat więzień CIA

Klich nie wypowiada się na temat więzień CIA

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister obrony narodowej nie chciał komentować spekulacji na temat więzień CIA w Polsce. Bogdan Klich powiedział w Krakowie, że nie będzie się wypowiadał, dopóki nie zostaną przedstawione dowody.
Według "Gazety Wyborczej", w Polsce istniał tajny ośrodek CIA i tej treści notatkę wywiadu poznało w 2006 roku trzech urzędników rządu PiS: Zbigniew Ziobro, Janusz Kaczmarek i Zbigniew Wassermann. Gazeta dodaje, że prokuratura sprawdza, czy ośrodek służył Amerykanom jako więzienie dla terrorystów z al Kaidy.

Szef resortu obrony poinformował za to o reorganizacji organów dowodzenia Wojska Polskiego.
Zapowiedział, że Kraków od 1 stycznia ma się stać siedzibą dowództwa sił specjalnych przeniesionych tam z Rembertowa. Według Bogdana Klicha państwo dzięki temu zaoszczędzi 12 milionów złotych. Adaptacja kompleksu bowiem będzie kosztować 18 milionów złotych, zaś poprzedni plan zakładał, że koszt przenosin dowództwa do Zegrza wyniesie 30 milionów złotych.

Bogdan Klich zapowiedział, że chciałby też "wzmocnić militarnie" Poznań oraz Wrocław. Zaznaczył, że do końca tego roku podejmie ostateczne decyzje dotyczące militarnego charakteru tych dwóch miast.

Minister obrony chciałby również, by Muzeum Armii Krajowej w Krakowie miało taką rangę, jak Muzeum Powstania Warszawskiego oraz budowane Muzeum II Wojny Światowej na Westerplatte. Według Bogdana Klicha, Muzeum AK wejdzie do budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej, ale - jak zaznaczył - najpierw trzeba uporządkować sprawy własnościowe.

Bogdan Klich poinformował także o przegrupowywaniu misji wojskowej w Czadzie. Według szefa resortu obrony, nie jest znana przyszłość polskiej misji, gdyż MON czeka na decyzję ONZ w tej kwestii. Zapowiedział jednak, że Polska będzie w misji uczestniczyć, nawet gdyby miała ją organizować Unia Europejska.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się