Menu Region

Rosja zaognia kryzys na Ukrainie

Rosja zaognia kryzys na Ukrainie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wiktor Juszczenko oskarża Moskwę o zaognianie kryzysu politycznego na Ukrainie. Taką sugestię prezydent zawarł w rozmowie z dziennikiem "Financial Times".
Wiktor Juszczenko zasugerował, że to Rosja pomogła w wybuchu kryzysu. Odpowiadając na pytanie, czy ma na to jakieś dowody, ukraiński prezydent podkreślił, że premier prowadziła rozmowy z "siłami za granicą".

- [Kryzys] to nie jest całkowicie ukraiński produkt - dodał. Wcześniej prezydent i jego otoczenie sugerowało, że Julia Tymoszenko dąży do zdobycia poparcia Moskwy przed wyborami na stanowisko szefa państwa w 2010 roku. Premier odrzuca te zarzuty.

Wiktor Juszczenko zapewnił też, że mimo upadku prozachodniej koalicji, że Ukraina będzie dążyć do członkostwa w NATO i Unii Europejskiej. Według prezydenta stanie się tak, nawet jeżeli do władzy dojdzie sojusz prorosyjskich sił. Rozmówca "Financial Times" zaznaczył, że mogą być jedynie minimalne opóźnienia w realizacji tych celów polityki zagranicznej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się