Menu Region

Sejmowe spory o emerytury kapitałowe

Sejmowe spory o emerytury kapitałowe

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prawo i Sprawiedliwość krytykuje rządowy projekt ustawy o emeryturach kapitałowych. W Sejmie trwa pierwsze czytanie. PiS będzie wnioskować o ponowne skierowanie projektu do komisji sejmowych.
- Mamy nadzieję, że tam uda się go naprawić - podkreśliła Małgorzata Sadurska z PiS. Ugrupowanie będzie także wnioskować o powołanie specjalnej komisji nadzwyczajnej do spraw dokończenia reformy emerytalnej.

Jak powiedziała Sadurska, projekt nie został napisany z myślą o przyszłych emerytach, ale o zyskach dla komercyjnych zakładach emerytalnych. Posłanka podkreślila, że rząd proponując jedynie emerytury dożywotnie oraz produkt przejściowy, jakim są emerytury okresowe, pozbawia Polaków możliwości wyboru produktu emerytalnego.


Sadurska skrytykowała także brak emerytury małżeńskiej, co dyskryminuje kobiety, które poświęciły swoje życie zawodowe dla zajmowania się rodziną i domem. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości przypomniała, że jeszcze niedawno Platforma Obywatelska opowiadała się za emeryturami małżeńskimi lub pewnymi rekompensatami. Dziś natomiast popiera projekt, w którym nie ma takich świadczeń.

Małgorzata Sadurska negatywnie oceniła też brak możliwości dziedziczenia. W projekcie jest bowiem mowa o tym, że bliscy mogą dziedziczyć pieniądze z OFE tylko w przypadku, gdy emeryt umrze w ciągu pierwszych trzech lat pobierania świadczeń. Po tym czasie środki trafiają do zakładu emerytalnego - podkreśliła przedstawicielka PiS.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Re:Sejmowe spory o emerytury kapitałowe

+13 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

"mogą dziedziczyć pieniądze z OFE tylko w przypadku, gdy emeryt umrze w ciągu pierwszych trzech lat pobierania świadczeń. Po tym czasie środki trafiają do zakładu emerytalnego - podkreśliła przedstawicielka PiS."

Logiczne by było, gdyby oszczędzone w ten sposób środki podwyższały średnią niską emeryturę --- ale na pewno fundusze przejedzą dodatkowe zyski z uśmiechem a Ty sprzedawaj pietruszkę--- nie jestem miłośnikiem PIS ale chyba słusznie się buntują w tej sprawie."

odpowiedzi (0)

skomentuj