Menu Region

Rosja ponownie grozi rozmieszczeniem broni atomowej w...

Rosja ponownie grozi rozmieszczeniem broni atomowej w Kaliningradzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosja może umieścić wysoko precyzyjną broń konwencjonalną i ładunki jądrowe w Obwodzie Kaliningradzkim. Miałaby to być odpowiedź na rozmieszczenie w Polsce i Czechach elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. O takiej możliwości mówił w trakcie pobytu w Obwodzie Kaliningradzkim Wiktor Zawarzian - szef Komisji do Spraw Obronności Dumy, izby niższej rosyjskiego parlamentu.
Portal internetowy "Gazeta.Ru" zwraca uwagę, że generał Zawarzin powiedział, iż na razie nie ma potrzeby rozmieszczenia broni jądrowej w sąsiadującej z Polską części Rosji. Dał jednak do zrozumienia, że takie propozycje się pojawiają.

Ekspert wojskowy Aleksander Pikajew przyznaje z kolei, że "teoretycznie możliwość rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej w Obwodzie Kaliningradzkim w odpowiedzi na powstanie tarczy antyrakietowej może być brana pod uwagę na Kremlu".

Pikajew podobnie jak inny ekspert Władimir Jewsiejew uważa jednak, że nie ma sensu rozmieszczanie broni jądrowej w sytuacji, gdy obiekty tarczy w Polsce i Czechach można zniszczyć w ciągu kilku minut przy pomocy broni konwencjonalnej.

Gazeta internetowa pisze, że wypowiedź przedstawiciela Dumy odnośnie możliwości umieszczenia nowej broni w Obwodzie Kaliningradzkim jest raczej próbą zastraszenia Zachodu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się