Menu Region

Afera w KRUS uderzy w ministra rolnictwa

Afera w KRUS uderzy w ministra rolnictwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Borowska, Agata Kondzińska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Afera z zatrudnianiem rodzin działaczy PSL w KRUS może kosztować Marka Sawickiego, ministra rolnictwa, utratę stanowiska - dowiedziała się nieoficjalnie "Polska".
- Na jego miejsce jest już kandydat: wierny Pawlakowi Stanisław Kalemba - mówi nam prominentny działacz PSL. Ze źródeł zbliżonych do kancelarii premiera dowiedzieliśmy się, że ostatecznie los Sawickiego ma przypieczętować opinia Julii Pitery, minister ds. korupcji w rządzie Tuska.

Pitera porównuje właśnie dwa protokoły z kontroli w KRUS. Jeden z nich przygotowali urzędnicy Ministerstwa Rolnictwa, którym kieruje Sawicki. Drugi - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pierwszy jest łagodniejszy dla zarządu KRUS.

Kontrola urzędników kancelarii premiera w KRUS według "Dziennika" potwierdziła, że w Kasie kwitł nepotyzm. Zatrudniano rodziny pracowników centrali, tworzono stanowiska specjalnie pod konkretne osoby. O niegospodarności świadczy także to, że wydawano pieniądze na projekty, które nigdy nie zostały zrealizowane.

Prezes Kwaśnicki na koszt KRUS jeździł do rodzinnej Jeleniej Góry. Pieniądze z Kasy miały też przepływać do związanych z PSL organizacji, m.in. ochotniczej straży pożarnej, której prezesem jest Pawlak, i rodzinnej gminy Jarosława Kalinowskiego z PSL.

Pierwsze efekty kontroli już są. Wczoraj dymisję Romana Kwaśnickiego, szefa KRUS, podpisał minister Sawicki. Premier ją przyjął.

1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dotychczasowi szefowie krus ..

+66 / -59

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paweł - były pracownik (gość)  •

Skomentuję szefów krus : dupiński - rozwalił wszystko doszczętnie , kwaśnicki - szacuneczek , bo chaciał to skleić z powrotem do kupy , smolarek czy też smolarz - ma podobno jakieś dziwne wizje i koncepcje . Patrząc na życiorys - długo nigdzie miejsca nie zagrzał.

odpowiedzi (0)

skomentuj