Menu Region

Andrzej Godlewski: Grad się uniewinnił

Andrzej Godlewski: Grad się uniewinnił

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Szef działu opinie "Polski"

Prześlij Drukuj
Winni: Leszek Miller, Jarosław Kaczyński i Wojciech Jasiński. Niewinni: Kazimierz Marcinkiewicz, Donald Tusk i Aleksander Grad. Takie są wnioski "białej księgi" o prywatyzacji polskich stoczni, którą wczoraj przedstawił minister skarbu Aleksander Grad.
Po jego wystąpieniu do boju ruszyli oskarżyciele w Sejmie. Politycy PO powtarzali tezy z prokuratorskiej mowy swojego kolegi. Natomiast posłowie PiS wołali, by za zniszczenie polskich stoczni ukarać polityków z PO.

Oto przed walną bitwą zaczęło się szukanie zdrajców, dezerterów i nieudaczników.

Rząd ma jeszcze tydzień, by złożyć w Brukseli dokumenty dowodzące, że po sprywatyzowaniu stocznie w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie będą normalnie funkcjonować. - To doliczony czas do dogrywki - mówią językiem piłkarskim unijni dyplomaci. Nowego terminu już nie będzie i za kilka tygodni dowiemy się, czy Komisja Europejska zgodzi się na plany polskiego rządu. Jeśli nie, stocznie będą musiały zwrócić otrzymaną pomoc publiczną, a to oznaczać będzie ich bankructwo.

W takiej wyjątkowej chwili rząd i opozycja powinny zjednoczyć siły i walczyć o polskie stocznie. Tylko tak można coś jeszcze wskórać w Brukseli.

Tymczasem minister Grad rozpoczął akcję pt. "Ofiarny kozioł". Być może dla rządu to świetny pomysł PR, mający przygotować opinię publiczną na negatywny werdykt z Brukseli. Ale dla stoczniowców to koniec nadziei na uratowanie ich miejsc pracy.

Jeśli rzeczywiście czeka nas klęska, to Grad powinien uderzyć się także we własne piersi. Z komisarz UE ds. konkurencji spotkał się dopiero po ośmiu miesiącach swojego urzędowania, a nowych inwestorów dla stoczni zaczął szukać dopiero w maju tego roku.

Minister wolał się jednak uniewinnić.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się