Menu Region

Do końca roku nowelizacje ustaw wprowadzających...

Do końca roku nowelizacje ustaw wprowadzających uzawodowienie armii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do końca roku MON opracuje cztery pozostałe nowelizacje ustaw wprowadzających uzawodowienie armii. Szef resortu Bogdan Klich przedstawił posłom sejmowej komisji obrony narodowej stan prac nad profesjonalizacją wojska.
W Sejmie znajdują się nowelizację dwóch ustaw, a już w październiku do parlamentu trafi kolejna - ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych zwanej ustawą pragmatyczną - zapewnił Klich. Minister chce, aby do końca września nowelizację tej ustawy przyjął rząd. Następne w kolejności do Sejmu trafić mają ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych i dyscyplinie. Jako ostatnia w tym roku opracowana ma być nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony.


Klich odpowiadając na pytania posła PiS Aleksandra Szczygły zapewnił, że resort sprosta tempu wprowadzania reformy. Zgodnie z szacunkami w 2009 roku w armii będzie służyć 86 tysięcy żołnierzy zawodowych, 11 tysięcy nadterminowych i 25 tysięcy żołnierzy służby zasadniczej z ostatniego poboru.

Szef MON podkreślił, że wojskowe komendy uzupełnień posiadają 10 tysięcy zarejestrowanych ochotników, którzy wstępnie zadeklarowali zatrudnienie w armii od 2010 roku.

Bogdan Klich zaznaczył, że również finansowanie reformy jest zabezpieczone. Wydatki resortu na ten cel na 2009 rok kształtują się na poziomie ponad miliarda 400 milionów złotych, a w skali dwóch lat 2009-2010 - wynoszą ponad 2,5 miliarda złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się