Menu Region

PAH: Do celów politycznych opłaca się mieć uchodźców

PAH: Do celów politycznych opłaca się mieć uchodźców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej powiedziała, że organizacje humanitarne chciałyby pomóc uchodźcom w powrocie do normalnego życia, ale władze wydają się nie być tym zainteresowane. Oczekują natomiast by organizacje remontowały zrujnowane budynki przeznaczone na obozy dla uchdźców. W ocenie Janiny Ochojskiej jest to problem polityczny.
Szefowa PAH uważa, że dopóki kwestia uchodźców jest nierozwiązana władze mogą to wykorzystywać propagandowo zatem nie są chcą trwałego rozwiązania problemu i znalezienia uchodźcom stałych miejsc zamieszkania. A w tym właśnie chcą pomóc międzynarodowe organizacje humanitarne.

Janina Ochojska powiedziała, że Polska Akcja Humanitarna prawdopodobnie podejmie się przystosowania budynku dawnego przedszkola tak, aby mogli tam przezyć zimę uchodźcy z Osetii Południowej.
Tymczasem przedstawiciele PAH zajmują się pomocą doraźną: kupują i dostarczają uchodźcom koce, materace, odżywki dla dzieci oraz artykuły sanitarne i środki czystości. PAH nadal apeluje o wpłaty na pomoc ofiarom wojny kaukaskiej, zmuszonym do opuszczenia swoich domów.

Uchodźcy - ofiary wojny w Gruzji nadal bardzo potrzebują pomocy. Niezbędne są najprotsze rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie normalne życie: materace, koce i śpiwory, wyposażenie kuchenne, środki czystości oraz odżywki dla małych dzieci.

Uchodźcom skutecznie, choć niewystarczająco w stosunku do potrzeb pomagają organizacje humanitarne. Szefowa PAH Janina Ochojska od dwóch tygodni jest w Gruzji. W jej ocenie bardzo budująca jest też solidarność i pomoc ze strony mieszkanców, którzy mieli szczęście pozostać w swoich domach. W jednym z tymczasowych obozów mieszkańcy zorganizowali ujęcie wody oraz prowizoryczną toaletę. Dzielą się też tym, co mają.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się