Menu Region

Grad: Za fatalną sytuację stoczni odpowiada rząd PiS

Grad: Za fatalną sytuację stoczni odpowiada rząd PiS

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

pl

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Minister Skarbu Aleksander Grad winą za obecną sytuację polskich stoczni i możliwe bankructwo obciążył swoich poprzedników z rządu PiS.
W Sejmie toczy się gorąca debata nt. sytuacji stoczni w Gdański, Gdyni i Szczecinie.

Jacek Kurski stwierdził, że z PO nie można dyskutować merytorycznie ze względu na napastliwy ton polityków tej partii.

- Prywatyzacja była źle promowana, dlatego zgłosiło się bardzo mało inwestorów. Rząd PiS nie robił nic, by ograniczyć rosnące straty - tłumaczył posłom minister Grad. - Dlaczego nikt nie rozpatrzył oferty inwestora w sprawie wszystkich trzech stoczni, która wpłynęła do MSP w czerwcu 2007 roku? - pytał odnosząc się do oferty holenderskiej firmy Fortis Intertrust. Dodał, że dlatego właśnie, że poprzedni rząd źle traktował inwestorów i stocznie znalazły się na skraju zamknięcia.


Grad nie skąpił pochwał dla obecnego rządu. - Gdyby nie pomoc rządu stocznie by upadły. Rząd wprowadził program oszczędności w stoczniach, co przyczyniło się do poprawy ich kondycji finansowej. Zapanowaliśmy nad kosztami i nowymi zobowiązaniami - tłumaczył minister dodając, że dzięki działaniom rządu Donalda Tuska teraz możliwa jest prywatyzacja stoczni.

Dodał także, że rząd wznowił rozmowy z potencjalnym holenderskim inwestorem.

Minister podkreślił także, że Polska rozważa ewentualną negatywną decyzję Komisji Europejskiej. - Nie będzie to najlepsza wiadomość, ale nie oznacza końca świata - powiedział.

Po ministrze głos w dyskusji zabrał Jacek Kurski. - Mamy do czynienia z propagandową próbą osłony własnej niemocy. Białą księgę może sobie pan powiesić na gwoździu i patrząc na nią, wspominać miesiące własnej niekompetencji - odnosił się do wystąpienia ministra.

- Nie czas dziś zrzucać winę na PiS za stocznie, które ratowało. Nie wywieszajcie białej flagi. Walczcie o polskie stocznie przy naszym wsparciu - apelował Kurski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Panie Grad !!!

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sara (gość)  •

W pierwszej kolejności przed Trybunałem powinien stanąć Pan i Donald Tusk a obok wasi kolesie Lewandowski i Buzek za złodziejską prywatyzację !!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niestety nie da sie ukryć

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AU (gość)  •

Za problemy stoczni odpowiadają głównie politycy, którzy rozpetali strach przed prywatyzacją. Potem PIS sam stał się ofirą swojej propagandy- bał się prywatyzować w obawie przed spadkiem poparcia, a czas leciał. Do tego wyznaczanie prezesów niszczących finanse i związki zawodowe odstraszające inwestorów. To musiało się źle skończyć.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rząd PiS-u odpowiada za fatalną sytuację stoczni

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wi-cuś (gość)  •

I przyjdzie następny rząd i to samo będzie mówił,i tak w koło,już sie do tego przyzwyczailiśmy Panowie Rządzący,stara śpiewka.

odpowiedzi (0)

skomentuj